Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ok. 20 tys. Polaków weźmie udział w XXVI Światowych Dniach Młodzieży

0
Podziel się

Ok. 20 tys. młodych Polaków weźmie udział 16-21 sierpnia w XXVI Światowych
Dniach Młodzieży w Madrycie - poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie dyrektor
Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski.

bEgKMiiJ

*Ok. 20 tys. młodych Polaków weźmie udział 16-21 sierpnia w XXVI Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie - poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski. *

Ks. Suchodolski dodał, że Hiszpański Komitet Organizacyjny spodziewa się podczas ŚDM ponad dwóch milionów uczestników z prawie wszystkich krajów świata, a Polacy "zawsze stanowią jedną z najliczniejszych grup narodowościowych".

Uczestniczący w konferencji dyrektor wykonawczy Komitetu Hiszpańskiego ŚDM, Yago de la Ciera poinformował, że w Madrycie jest przygotowanych 1400 większych obiektów dla uczestników ŚDM, a sporą część przyjmą też u siebie mieszkańcy Madrytu. Dodał, że przy obsłudze gości będzie pracowało 20 tys. wolontariuszy, w tym 1200 z Polski. Będą oni służyć wieloraką pomocą, a także pracować przy wydawaniu ośmiu milionów posiłków.

bEgKMiiL

De la Ciera zaznaczył, że spotkanie młodzieży w Madrycie odbędzie się wtedy, gdy Jan Paweł II będzie już błogosławionym. "Dlatego będziemy starali się to w sposób szczególny uczcić" - zaznaczył.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko, nawiązując do idei ŚDM powiedział, że była to "jedna z opatrznościowych decyzji" Jana Pawła II, którą podjął 25 lat temu.

Kard. Ryłko przypomniał też słowa Jana Pawła II, zawarte w jego książce "Przekroczyć próg nadziei": "Nie jest ważne to, co ja powiem młodym. Ważne jest to, co oni mówią Kościołowi. I ja tego słucham".

Zdaniem hierarchy, duszpasterstwo młodzieży "musi ciągle szukać nowych dróg", aby na nowe potrzeby młodych umieć dać właściwą odpowiedź".

bEgKMiiR

Światowe Dni Młodzieży ustanowił w grudniu 1985 roku papież Jan Paweł II podczas spotkania z kardynałami i pracownikami Kurii Rzymskiej. ŚDM odbywają się co dwa lub trzy lata w wybranym przez Stolicę Apostolską miejscu świata. Pierwsze odbyło się w 1987 r. Buenos Airea w Argentynie, a ostatnie w 2008 r. w Sydney w Australii. (PAP)

skz/ pz/ mhr/

bEgKMijm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)