Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olgierd Geblewicz nowym przewodniczącym zachodniopomorskiego sejmiku

0
Podziel się:

Szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej
Olgierd Geblewicz został we wtorek nowym przewodniczącym
zachodniopomorskiego sejmiku wojewódzkiego.

bEDGUGxx

Szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej Olgierd Geblewicz został we wtorek nowym przewodniczącym zachodniopomorskiego sejmiku wojewódzkiego.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Geblewicza poparło 16 radnych. Pozostali pretendenci do tej funkcji: Lech Bartnik, zgłoszony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Jerzy Kotlęga, zgłoszony przez klub radnych Lewicy i Demokratów - zdobyli po 5 głosów.

Wybory przewodniczącego sejmiku to skutek rezygnacji jego poprzedniego szefa Michała Łuczaka, który zrzekł się funkcji w związku z prokuratorskim zarzutem posiadania nieznacznej ilości narkotyków.

bEDGUGxz

Rezygnację Łuczaka sejmik przyjął na sesji 26 listopada. W czasie tych obrad radni mieli również wybrać jego następcę. Ponieważ jednak się to nie udało, sesję przerwano do 2 grudnia.

Olgierd Geblewicz ma 36 lat, z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą z dyplomami dwóch uczelni: Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Ukończył też podyplomowe studia zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Warszawskim.

Zawodowo nowy przewodniczący sejmiku jest prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie.

Z samorządem Geblewicz jest związany od 6 lat. W latach 2002- 2006 był radnym Goleniowa. Radnym sejmiku został w 2006 roku.

bEDGUGxF

Nowy przewodniczący sejmiku jest żonaty, ma dwie córki w wieku 7 i 3 lat. Jego hobby to muzyka - gra na gitarze i fortepianie - oraz pływanie i żeglarstwo.

Po wyborze Geblewicz zapowiedział, że zrezygnuje z przewodniczenia klubowi radnych PO i komisji gospodarki sejmiku. Poprosił też radnych o pomoc w odbudowie reputacji sejmiku. (PAP)

sibi/ ura/ gma/

bEDGUGya
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)