Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olsztyn: 162 odbiorców kupi wspólnie energię od PGE

0
Podziel się:

Miasto Olsztyn i jego partnerzy, w sumie 162 podmioty, podpisali we wtorek
umowę z PGE Obrót SA o. w Białymstoku na zbiorowy zakup energii elektrycznej. Prezydent Olsztyna
poinformował, że takie zakupy dały ponad 12 mln zł oszczędności.

bEsvBfvp

Miasto Olsztyn i jego partnerzy, w sumie 162 podmioty, podpisali we wtorek umowę z PGE Obrót SA o. w Białymstoku na zbiorowy zakup energii elektrycznej. Prezydent Olsztyna poinformował, że takie zakupy dały ponad 12 mln zł oszczędności.

Koszt zakupu energii przez Olsztyn i partnerów miasta na 2014 rok szacowany jest na 17,2 mln zł za 70695 MWh. Gdyby każdy z odbiorców sam kupował energię według cennika dostawcy, koszt zakupu prądu byłby wyższy o 12,7 mln zł.

"W tym roku dzięki zbiorowemu zakupowi energii udało nam się coś niebywałego, bo zapłacimy mniej za prąd niż w bieżącym roku" - przyznał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

bEsvBfvr

W tym roku razem z Olsztynem energię kupiło 162 odbiorców, m.in. wszystkie miejskie spółki, szpital, urząd miasta w Ornecie, publiczne Radio Olsztyn, Urząd Marszałkowski, Powiat Olsztyn oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i jego szpital kliniczny. Rektor UWM prof. Ryszard Górecki przyznał, że uczelnia na grupowym zakupie prądu w 2014 roku oszczędzi 2,4 mln zł.

Liczba partnerów miasta, którzy zbiorowo kupują energię od PGE, stale rośnie: w 2010 roku było to 97 odbiorców, w 2014 roku będzie ich już 162 (w sumie 1386 punktów poboru).

Prezes PGE Obrót SA w Białymstoku Józef Andrukiewicz po podpisaniu umowy powiedział, że choć Grupa sprzedaje energię dla Olsztyna i partnerów "po coraz niższych cenach, to i tak rosną jej przychody, ponieważ zwiększa się liczba odbiorców energii".

PGE w ramach zbiorowego zakupu energii dostarczy dla Olsztyna i partnerów w sumie 70695 MWh (w 2013 roku było to 59693 MWh). (PAP)

bEsvBfvx

jwo/ je/

bEsvBfvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)