Notowania

wiadomości
20.11.2013 14:41

Olsztyn: Od stycznia podwyżka cen wody, radni nie chcą o tym debatować

Olsztyńscy radni z komisji gospodarki komunalnej zdecydowali we środę, że nie chcą dyskutować na sesji o podwyżkach cen wody, które mają wejść w życie od stycznia. Uznali tę podwyżkę za przesądzoną.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Olsztyńscy radni z komisji gospodarki komunalnej zdecydowali we środę, że nie chcą dyskutować na sesji o podwyżkach cen wody, które mają wejść w życie od stycznia. Uznali tę podwyżkę za przesądzoną. *

Jak poinformowała PAP rzecznik prasowa olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Anita Chudzińska, od stycznia 2014 roku przedsiębiorstwo to chce podnieść cenę metra sześciennego wody o 8 gr, a cenę odbioru metra sześciennego ścieków o 12 gr (w obu przypadkach wzrost o 2,4 proc.). Po podwyżce metr wody w Olsztynie będzie kosztował 3,48 zł, a odebranych ścieków - 4,99 zł (plus VAT).

W ubiegłym miesiącu olsztyński PWIK wysłał informację o planowanej podwyżce prezydentowi Olsztyna, a ten skierował ją do komisji gospodarki komunalnej.

"Wnioskowaliśmy o to, by sprawa ta nie trafiała pod obrady rady miasta, ponieważ uznaliśmy tę podwyżkę za przesądzoną. Była ona planowana w wieloletniej prognozie podwyżek cen wody i ścieków przedkładanej niegdyś przez PWIK i nie ma co teraz nad tym debatować, sprawa jest w gruncie rzeczy przesądzona" - powiedział PAP przewodniczący komisji gospodarki komunalnej Robert Szewczyk.

Chudzińska poinformowała PAP, że prognozy PWiK wskazują, że wzrost opłat za wodę i ścieki, przy uwzględnieniu zużycia wody za 2012 rok, spowoduje miesięczny wzrost kosztów utrzymania rodziny w przeliczeniu na 1 osobę o 0,61 zł. (PAP)

jwo/ mki/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz