Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.09.2012 17:25

Olsztyn: Rozstrzygnięto konkurs "Godni naśladowania"

Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia" z Lidzbarka Warmińskiego, które zachęca mieszkańców do śpiewania wygrało konkurs dla organizacji pozarządowych na Warmii i Mazurach. Konkurs promuje najlepsze regionalne inicjatywy społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia" z Lidzbarka Warmińskiego, które zachęca mieszkańców do śpiewania wygrało konkurs dla organizacji pozarządowych na Warmii i Mazurach. Konkurs promuje najlepsze regionalne inicjatywy społeczne. *

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło we wtorek w Olsztynie podczas dorocznej konferencji organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Pełnomocnik marszałka warmińsko-mazurskiego do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi Joanna Glezman powiedziała PAP, że "organizacje społeczne i ludzie w nich działający udowadniają, że potrafią stworzyć rzeczy duże i dlatego warto ich wspierać".

"Jeśli są ludzie z pasją, to czasem potrzebują oni tylko lokalu czy sprzętu, by rozwinąć swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej; organizacje pozarządowe to siła ludzi" - dodała.

Laureatem tegorocznego konkursu zostało Stowarzyszenie "Miej marzenie" za inicjatywę "Idź tam, gdzie słychać śpiew". Do organizacji należy 40 pań z Lidzbarka Warmińskiego. Jak mówią, śpiewanie od zawsze było ich pasją i marzeniem, dlatego od 2010 roku zachęcają mieszkańców do śpiewania.

Panie organizują koncerty okolicznościowe, np. z okazji Dnia Niepodległości, Dnia Dziecka a także spotkania wigilijne, noworoczne i karnawałowe. Podczas nich śpiewają najpopularniejsze piosenki albo te zapomniane i namawiają publiczność do wspólnej zabawy. Aby każdy mógł włączyć się do śpiewu, rozdają teksty piosenek.

Tytuł "Samorządu przyjaznego organizacjom obywatelskim" przyznano Morągowi. Władze samorządowe zostały wyróżnione za to, że przeznaczyły pomieszczenia odrestaurowanego i zrewitalizowanego XIV-wiecznego ratusza na siedziby i miejsce działalności lokalnych organizacji pozarządowych. Odbywają się w nich wystawy, spotkania i debaty.

W kategorii animator społeczny zwyciężyła nauczycielka Anna Kołodziej-Rabiczko za działalność w społeczności gminy Młynary koło Elbląga. 11 lat temu zaczynała swoją pracę społecznikowską od opieki nad samorządem uczniowskim, potem zaczęła angażować nauczycieli w działalność na rzecz środowiska lokalnego, organizować rajdy rowerowe, imprezy sportowe; założyła też szkolny zespół wokalny i szkolne centrum badawcze, w którym uczniowie m.in. monitorują środowisko rzeki Baudy. (PAP)

ali/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz