Notowania

państwo
11.02.2010 13:16

Olsztyn: zasłużeni w służbie Państwu i społeczeństwu

Szef BBN Aleksander Szczygło wręczył w czwartek w Olsztynie - w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego - odznaczenia państwowe opozycjonistce i działaczowi społecznemu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef BBN Aleksander Szczygło wręczył w czwartek w Olsztynie - w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego - odznaczenia państwowe opozycjonistce i działaczowi społecznemu. *

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymała Józefa Mielnik, która w PRL na olsztyńskiej Akademii Rolniczo-Technicznej współtworzyła "Solidarność" za co została wyrzucona z pracy i spotkało ją wiele represji.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski prezydent przyznał Stanisławowi Tunkiewiczowi, który od wielu lat angażuje się w działalność społeczną i jest prezesem zarządu PSS "Społem" w Olsztynie. Wręczając Tunkiewiczowi odznaczenie Szczygło zaznaczył, że "uosabia on ten rodzaj biznesu, który jest najlepszy", tzn. obok zysków pomaga innym.

Szczygło miał wręczyć Krzyż Kawalerski OOP opozycjoniście czasów PRL Janowi Wiśniewskiemu. Odznaczony jednak z powodu stanu zdrowia nie dotarł do Olsztyna i, jak powiedzieli urzędnicy wojewody warmińsko-mazurskiego, odznaczenie zostanie mu wręczone w domu. (PAP)

jwo/ la/ dym/

Tagi: państwo, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz