Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ONZ: Obroty przestępczości granicznej wynoszą rocznie 870 mld dol.

0
Podziel się:

Obroty zorganizowanej przestępczości granicznej wynoszą rocznie około
870 mld dolarów, czyli aż sześciokrotnie więcej od sumy przeznaczanej na świecie na oficjalną pomoc
rozwojową - ogłosiło w poniedziałek Biuro NZ ds. narkotyków i przestępczości (UNODC).

Obroty zorganizowanej przestępczości granicznej wynoszą rocznie około 870 mld dolarów, czyli aż sześciokrotnie więcej od sumy przeznaczanej na świecie na oficjalną pomoc rozwojową - ogłosiło w poniedziałek Biuro NZ ds. narkotyków i przestępczości (UNODC).

Najbardziej dochodowymi gałęziami przestępczości są handel narkotykami i podrabianie markowych towarów - twierdzi UNODC, które rozpoczęło kampanię, mającą zwiększyć świadomość rozmiaru i strat, wynikających z przestępczości granicznej.

Corocznie miliony osób cierpią z powodu przestępczości granicznej. Samych tylko ofiar handlu ludźmi jest 2,4 mln - głosi oświadczenie UNODC.

Kwota 870 miliardów dolarów równa się 1,5 proc. światowego produktu brutto, a UNODC przestrzega, że przestępczość graniczna może zdestabilizować całe regiony.

Położenie kresu międzynarodowej przestępczości jest jednym z największych wyzwań, z którymi zmierzyć się musi międzynarodowa społeczność - powiedział w Wiedniu dyrektor generalny UNODC Jurij Fiedotow.

Raport UNODC opiera się na danych o kosztach handlu ludźmi zgromadzonych przez Międzynarodową Organizację Pracy, jak również informacjach o podrabianych towarach zebranych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Tego rodzaju zestawienie UNODC sporządziło po raz pierwszy.(PAP)

aw/ klm/ kar/

11835283

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.