Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opole: Siedem firm nagrodzonych tytułem "Opolska Marka"

0
Podziel się

Siedem firm z województwa opolskiego otrzymało w poniedziałkowy wieczór
statuetki "Opolskiej Marki". Samorząd województwa, który zorganizował konkurs, docenił najlepsze
produkty i usługi.

bCXKviol

Siedem firm z województwa opolskiego otrzymało w poniedziałkowy wieczór statuetki "Opolskiej Marki". Samorząd województwa, który zorganizował konkurs, docenił najlepsze produkty i usługi.

Konkurs zorganizowano już po raz dziesiąty. Odbył się on pod patronatem wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. W konkursie wystartowało 36 firm, które zgłosiły 50 produktów. Statuetki odebrali szefowie siedmiu firm.

"To najlepsi z najlepszych. Są ambasadorami opolskiej jakości, skuteczności i innowacyjności. Dziękujemy tym, którzy dbają o gospodarczy rozwój regionu" - mówił w trakcie uroczystości wicemarszałek województwa opolskiego Tomasz Kostuś.

W kategorii "Przedsiębiorstwo" w sektorze MSP nagrodzono spółkę Eurosystem Polska z miejscowości Przywory, które produkuje i dystrybuuje materiały budowlane.

bCXKvion

Najlepszym dużym przedsiębiorstwem został Galmet z Głubczyc. Firma zatrudnia 720 osób i ma ponad 120 mln zł obrotu rocznie. Produkuje m.in. pompy ciepła i solary, które eksportuje od Niemiec po Hiszpanię.

W kategorii "Eksport" zwyciężył Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet z Opola, który zajmuje się platerowaniem metali. To innowacyjna technologia umożliwiająca łączenie z sobą metali o różnych właściwościach, wykorzystywana m.in. w energetyce jądrowej.

Najlepszym produktem okazały się błotniki rowerowe produkowane przez firmę PPH Simpla z Nysy. Firma zatrudnia 11 osób i eksportuje do 15 krajów błotniki do amortyzowanych rowerów. Wyrób jest efektem współpracy z Politechniką Częstochowską.

Najlepszym produktem spożywczym wybrano pstrąga poliwodzkiego z hodowli prowadzonej przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego z Opola. Ośrodek hodowlany położony pod Opolem rocznie produkuje 40 ton pstrąga, a po modernizacji będzie mógł aż dwa razy tyle.

bCXKviot

W kategorii "Produkt promujący region" wygrał Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Perkusyjne. Impreza ma już za sobą 21 edycji. "Nie organizuję jej dla nagród. O tej imprezie więcej mówi się za granicą niż na sąsiedniej ulicy. Przyjeżdżają na nią muzycy z najwyższej światowej półki. Tegoroczna edycja będzie jeszcze lepsza od poprzedniej. Zagrają na niej m.in. perkusiści zespołów Korn, Iron Maiden czy King Crimson" - mówił szef Polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego Wojciech Lasek.

Najlepszą usługą wybrano edukacyjne wycieczki szkolne i wyjazdowe warsztaty fotograficzne oferowane przez Biuro Turystyki Szkolnej Provence.

Konkurs "Opolska Marka" wyłania najlepsze produkty, usługi i najprężniej działające podmioty gospodarcze oraz eksporterów województwa opolskiego. Zwycięzcy są wyróżniani prestiżowym symbolem promocyjnym "Opolskiej Marki". Celem konkursu jest rozwój i wspieranie opolskiej przedsiębiorczości oraz prezentacja potencjału gospodarczego województwa opolskiego. Znak "Opolskiej Marki" jest symbolem najlepszej jakości w regionie. Organizatorzy zapewniają laureatom promocję w województwie oraz poza jego granicami. (PAP)

man/ rda/

bCXKvioO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)