Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opole: W kolejce po bilety na festiwal stali 29 godzin

0
Podziel się:

Nawet 29 godzin spędzili pod opolskim amfiteatrem chętni na bilety na 50.
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Sprzedaż ruszyła we wtorek o godz. 9, a kolejka po bilety
zaczęła się ustawiać już o piątej rano w poniedziałek.

Nawet 29 godzin spędzili pod opolskim amfiteatrem chętni na bilety na 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Sprzedaż ruszyła we wtorek o godz. 9, a kolejka po bilety zaczęła się ustawiać już o piątej rano w poniedziałek.

Oczekujący w kolejce pod amfiteatrem w Opolu, wzorem lat ubiegłych, stworzyli listę. Od godz. 19 w poniedziałek do rana we wtorek, gdy na liście było już ok. 320 nazwisk, co trzy godziny sprawdzana była obecność przez nieformalnie zawiązany komitet kolejkowy. Kogo w tych godzinach pod amfiteatrem nie było, ten był wykreślany z grona oczekujących.

Długą, deszczową noc większość zapisanych w kolejce spędziła w samochodach albo pobliskim barze. Ale byli i tacy, którzy mimo deszczu rozpalili na parkingu pod amfiteatrem grilla.

Stały bywalec opolskich festiwali z ostatnich lat Piotr Galiński z Opola ocenił, że niestety w tym roku czas oczekiwania na bilety popsuła pogoda. "Co roku ludzie siedzą, grillują, rozmawiają. W tym roku było zimno i mokro. Ale że na festiwalu też rokrocznie pada, to mieliśmy okazję się zahartować" - zażartował.

Bartosz Bara z Prudnika (Opolskie) pierwszy raz na festiwalu był kilka lat temu. W tym roku postanowił spróbować raz jeszcze dostać się na imprezę. "Atmosfera na widowni jest niezwykła. Być na festiwalu opolskim, a zobaczyć go w telewizji to nieporównywalne rzeczy" - tłumaczył. We wtorek rano udało mu się dostać bilety na dobre miejsca na sobotnie i niedzielne koncerty. "Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję zarwanej nocy" - podsumował.

Izabela Dannenberg oraz Karolina i Justyna Szychta z Opola też ustawiły się po bilety na sobotę i niedzielę. Podczas nocnego czuwania uczyły się na nadchodzące zaliczenia na studiach.

Jak co roku po bilety na festiwal zjechali też mieszkańcy innych regionów Polski, m.in. Zenon Piechulski z Będzina (Śląskie). We wtorek rano powiedział PAP, że tegoroczny festiwal ma być dla niego rodzajem sentymentalnej wycieczki do przeszłości, bo od lat 70. do 90. realizował tę imprezę jako pracownik katowickiego oddziału telewizji. "Na 50., jubileuszowy festiwal wybiorę się z rodziną. Może spotkam jakichś znajomych..." - zastanawiał się.

Dyrektor Narodowego Centrum Polskiej piosenki w Opolu Rafał Poliwoda podał, że do sprzedaży trafiło we wtorek 1800 biletów na koncerty piątkowe i niedzielne. Na sobotę - ok. półtora tys. wejściówek. Jedna osoba mogła kupić maksymalnie po sześć biletów na piątek i niedzielę oraz po cztery na sobotę.

  1. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. W piątek zaplanowano koncerty SuperDebiutów z Marylą Rodowicz oraz SuperPremier. W sobotę odbędą się SuperJedynki i Kabareton, a w niedzielę koncert jubileuszowy z okazji 50-lecia "Opole! Kocham Cię! - Gala Jubileuszowa 50. KFPP w Opolu".

Pierwszy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbył się w Opolu w 1963 r. z inicjatywy dziennikarzy Mateusza Święcickiego i Jerzego Grygolunasa oraz ówczesnego gospodarza Opola Karola Musioła. Laureatami pierwszego festiwalu, w którym wystąpiło 102 artystów, byli Ewa Demarczyk i Bohdan Łazuka. W drugim festiwalu, w którym wystąpiło już 407 artystów, nagrodzeni zostali Kalina Jędrusik, Kasia Sobczyk i Niebiesko-Czarni.Festiwal nie odbył się tylko raz - w 1982 r. - z powodu stanu wojennego. Wśród tradycyjnych koncertów festiwalu w Opolu są Debiuty, Premiery, Kabareton, a w ostatnich kilkunastu latach też SuperJedynki, podczas których grane są najpopularniejsze piosenki ostatniego roku. Wśród laureatów opolskich festiwali byli m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Wojciech Młynarski, Marek Grechuta, Stan Borys. (PAP)

kat/ mrt/ jbr/

pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)