Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opole: Wyłudził 160 tys. zł poprzez sieć punktów poboru opłat

0
Podziel się:

Opolska policja zatrzymała mężczyznę, który
poprzez sieć tanich kas, gdzie można było regulować różnego
rodzaju opłaty, wyłudził co najmniej 160 tys. zł. 56-letni
mieszkaniec Opola Maciej K. został aresztowany na 3 miesiące -
poinformował w piątek PAP oficer prasowy komendy miejskiej policji
w Opolu, asp. Sławomir Szorc.

Opolska policja zatrzymała mężczyznę, który poprzez sieć tanich kas, gdzie można było regulować różnego rodzaju opłaty, wyłudził co najmniej 160 tys. zł. 56-letni mieszkaniec Opola Maciej K. został aresztowany na 3 miesiące - poinformował w piątek PAP oficer prasowy komendy miejskiej policji w Opolu, asp. Sławomir Szorc.

"Z kas usytuowanych w trzech punktach Opola korzystało wiele osób. Byli to w większości ludzie niezamożni, ponieważ prowizja za dokonywanie opłat np. czynszowych, czy też za media i telefon, była w tych kasach najniższa" - powiedział policjant.

Na trop przestępstwa policjanci wpadli po tym, jak na policję zaczęli zgłaszać się ludzie z informacją, że przelewy dokonywane poprzez kasy Macieja K. nie trafiają do adresatów. "Najpierw przelewy docierały z opóźnieniem, ale w zeszłym tygodniu kasy zostały w ogóle zamknięte, i pojawiła się na nich informacja, że firma ogłosiła upadłość" - dodał Szorc.

Klienci Macieja K. zaczęli sprawdzać czy płatności, które regulowali trafiały do adresatów - okazało się, że od dwóch miesięcy większość pieniędzy wpłacanych w kasach nie docierała na właściwe konta. Wtedy policjanci zatrzymali właściciela firmy.

"Do momentu zatrzymania mężczyzny zgłosiło się do nas 29 osób; liczba ta stale rośnie - codziennie przychodzi kilka, a nawet kilkanaście osób z informacją o oszustwie. Liczba zarzutów stawianych mężczyźnie może znacząco wzrosnąć" - ocenił policjant.

Według zabezpieczonej przez policję dokumentacji, mężczyzna wyłudził co najmniej 160 tys. zł. Decyzją sadu został aresztowany na 3 miesiące. Za zarzucane mu czyny grozi kara do 8 lat więzienia. (PAP)

jsz/ dsr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)