Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:04

Opolskie: OKW zarejestrowała osiem list do Sejmu

Okręgowa Komisja Wyborcza w Opolu zarejestrowała do godz. 18 we wtorek osiem list kandydatów do Sejmu - poinformowała PAP Joanna Maksymowicz z opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Okręgowa Komisja Wyborcza w Opolu zarejestrowała do godz. 18 we wtorek osiem list kandydatów do Sejmu - poinformowała PAP Joanna Maksymowicz z opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. *

Listy zarejestrowały do tej pory: Mniejszość Niemiecka, SLD, Polska Partia Pracy - Sierpień 80, PO, PiS, PSL, PJN i Ruch Palikota.

Na liście mniejszości niemieckiej numerem jeden jest obecny przedstawiciel Niemców z Opolszczyzny Ryszard Galla, numer dwa to przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce Bernard Gaida.

Listę SLD otwiera opolski lider tej partii, poseł Tomasz Garbowski, drugi jest radny wojewódzki Andrzej Mazur. Z numerem piątym wystartuje b. wojewoda opolska Elżbieta Rutkowska.

Jedynką na liście PO jest szef tej partii na Opolszczyźnie Leszek Korzeniowski. Kolejne miejsca zajmują inni posłowie tego ugrupowania - Janina Okrągły, Tadeusz Jarmuziewicz i Andrzej Buła, a z "dziesiątką" o drugą kadencję ubiegać się będzie Łukasz Tusk.

Na liście PiS numerem jeden jest pochodzący spoza Opolszczyzny ekonomista, prof. Jerzy Żyżyński z Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi jest lider partii na Opolszczyźnie - Sławomir Kłosowski, trzecie miejsce zajmuje b. posłanka Teresa Ceglecka-Zielonka, czwarty jest sekretarz opolskiego PiS Jan Chabraszewski.

Pierwszy na liście PSL jest obecny poseł tej partii, lider struktur wojewódzkich ugrupowania, Stanisław Rakoczy, drugie miejsce zajmuje b. wicemarszałek Opolszczyny Teresa Karol, a trzeci jest burmistrz Namysłowa Krzysztof Kuchczyński.

Listę PJN otwiera lider tej partii w regionie Marcin Ociepa, druga jest b. posłanka AWS Elżbieta Adamska-Wedler, z "trzynastką" wystartuje Jan Religa, który w ostatnich wyborach dostał się do Sejmu z listy PiS. Teraz jego partia zaproponowała mu start do Senatu, na co poseł się nie zgodził i kandyduje z listy PJN.(PAP)

jsz/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz