Notowania

wiadomości
24.03.2013 10:10

Opolskie: Portal, na którym kibice mogą oceniać piłkarzy

W Opolu założono ogólnopolski portal, na którym kibice mogą oceniać piłkarzy wszystkich lig - od ekstraklasy po ligi wojewódzkie. Zgromadzono na nim ponad 800 tys. nazwisk zawodników. Od listopada, gdy założono stronę, kibice wystawili na portalu ponad pół miliona ocen.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Opolu założono ogólnopolski portal, na którym kibice mogą oceniać piłkarzy wszystkich lig - od ekstraklasy po ligi wojewódzkie. Zgromadzono na nim ponad 800 tys. nazwisk zawodników. Od listopada, gdy założono stronę, kibice wystawili na portalu ponad pół miliona ocen.

Twórcy portalu www.ocenpilkarzy.pl na jednej stronie internetowej zgromadzili - jak zapewniają - nazwiska wszystkich piłkarzy grających w polskich klubach ekstraklasy, pierwszej ligi, lig II i III oraz lig wojewódzkich. W sumie to ponad 800 tysięcy osób, łącznie piłkarzy i piłkarek, od najmłodszych do najstarszych - mówią PAP Roman Sawicki i Ryszard Poliwoda, inicjatorzy utworzenia strony.

Gromadzenie tych danych zajęło ponad pół roku. Uczestniczyło w tym w sumie kilkanaście osób - wolontariuszy, którzy wertowali prasę, portale i obdzwaniali oddziały związku piłki nożnej. "To była benedyktyńska praca" - mówi Paliwoda.

Portal powstał - jak wyjaśnili jego założyciele - z dwóch powodów: by kibice, nie wychodząc z domu, mogli na bieżąco oceniać zawodników, których poczynania śledzą na boiskach, oraz żeby pomóc specom od wyłapywania piłkarskich talentów.

"Polska to nie Włochy czy Hiszpania, gdzie są pieniądze na to, by ludzie zajmujący się wyławianiem talentów jeździli po kraju i obserwowali młodych piłkarzy. Portal może im pomóc na bieżąco śledzić postępy sportowców różnych lig w różnych częściach Polski i ewentualnie wskazywać którego z piłkarzy warto zobaczyć na żywo. A oceny będą obiektywne, bo wystawiane przez kibiców" - uznał Poliwoda.

Oceny na portalu wystawia się głosując za pośrednictwem strony; nie trzeba się na nią logować. Każdego zawodnika na portalu www.ocenpilkarzy.pl można oceniać tylko raz w ciągu doby, a oceny te mogą być przyznawane np. za dynamikę, wytrzymałość, precyzję czy skuteczność.

"W konstruowaniu strony oraz sposobu dokonywania ocen pomagali nam znajomi opolscy piłkarze lub byli piłkarze" - tłumaczył Sawicki. "Najbardziej zależało nam na tym, by zgromadzić na portalu zawodników najniższych lig i ich pokazywać. Piłkarze z ekstraklasy czy pierwszej ligi są oceniani na bieżąco, również w mediach. Nie mogło ich jednak zabraknąć w naszym zestawieniu" - zaznaczył.

Według twórców portalu, od listopada do chwili obecnej na stronie wystawionych zostało ponad 540 tys. ocen. (PAP) kat/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz