Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opozycja popiera w II turze kandydata PO na prezydenta Radomia

0
Podziel się

Opozycyjni kandydaci na prezydenta Radomia, którzy jeszcze przed pierwszą turą
wyborów zjednoczyli siły przeciwko PiS, tak jak zapowiadali, poparli w drugiej turze Piotra
Szprendałowicza, kandydata PO na prezydenta miasta.

bEgyYFoB

Opozycyjni kandydaci na prezydenta Radomia, którzy jeszcze przed pierwszą turą wyborów zjednoczyli siły przeciwko PiS, tak jak zapowiadali, poparli w drugiej turze Piotra Szprendałowicza, kandydata PO na prezydenta miasta.

Szprendałowicz uzyskał w pierwszej turze wyborów drugi wynik (18,12 proc.). W drugiej turze zmierzy się z urzędującym prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem z PiS, na którego głosowało 47,14 proc. wyborców.

Mariusz Fogiel, kandydat Stowarzyszenia "Radomianie Razem", podczas wtorkowej konferencji prasowej zaapelował do swoich wyborców, by w II turze zagłosowali na kandydata PO.

bEgyYFoD

Fogiel, który był radnym w minionej kadencji samorządu, podkreślał, że nie wierzy w zapewnienia o współpracy ze wszystkimi ugrupowaniami, składane przez ubiegającego się o reelekcję prezydenta Kosztowniaka.

Według Fogla ekipa PiS, jeśli ma większość w radzie miejskiej w Radomiu, "staje się głucha" na argumenty opozycji.

Lider Stowarzyszenia "Kocham Radom" Jakub Kluziński ocenił, że 53 proc. radomian, którzy zagłosowali w wyborach na innych kandydatów niż urzędujący prezydent z PiS, "pokazało, że zmiany w Radomiu są konieczne".

Kandydat SLD na prezydenta Radomia Marek Wikiński zapewnił, że w drugiej turze wyborów odda głos na Szprendałowicza.

bEgyYFoJ

Wikiński zauważył, że po raz pierwszy w życiu jest w siedzibie PO (gdzie odbywała się konferencja prasowa - PAP). "Myślę, że to jest dobry początek, że w tej kadencji, która jest przed nami, w Radomiu będzie rządziła szeroka koalicja" - powiedział Wikiński.

Jego zdaniem, "wszystkie znaki na ziemi wskazują, że po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych PO będzie współrządziła albo z PSL, albo z SLD". "Tak przynajmniej wynik wyborów należy interpretować" - mówił polityk SLD.

Według niego, 5 grudnia - w dniu II tury wyborów - radomianie podejmą "strategiczną" dla ich miasta decyzję. Jak podkreślał, jeśli miasto chce się rozwijać, konieczne są "dobre relacje partnerskie, interpersonalne" władz Radomia z ministrami polskiego rządu i władzami sejmiku wojewódzkiego, czego - jego zdaniem - zabrakło podczas czterech lat rządów PiS w Radomiu.

Pod koniec października czterech opozycyjnych kandydatów na prezydenta Radomia, aby zjednoczyć siły przeciwko PiS, podpisało porozumienie ws. poparcia w drugiej turze wyborów wspólnego kandydata. Do porozumienia nie przystąpiło PSL.

bEgyYFoK

Szef PSL w Radomiu Jerzy Grosicki powiedział PAP we wtorek, że w środę odbędzie się zebranie zarządu PSL w tym mieście, podczas którego zapadnie decyzja, kogo PSL poprze w drugiej turze wyborów. (PAP)

ilp/ mok/ gma/

bEgyYFpe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)