Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen Lietuva: Litwa nie przyjęła żadnej korzystnej decyzji dla rafinerii

0
Podziel się

W ciągu trzech lat strona litewska nie przyjęła żadnej korzystnej decyzji dla
rafinerii w Możejkach Orlen Lietuva - stwierdza się w rozpowszechnionym we środę oświadczeniu
dyrektora generalnego rafinerii Ireneusza Fąfary.

bEinjrVh

W ciągu trzech lat strona litewska nie przyjęła żadnej korzystnej decyzji dla rafinerii w Możejkach Orlen Lietuva - stwierdza się w rozpowszechnionym we środę oświadczeniu dyrektora generalnego rafinerii Ireneusza Fąfary.

"Logistyka jest najważniejszym czynnikiem w celu zwiększenia dochodowości Orlen Lietuva. Tymczasem w ciągu 3,5 lat nie przyjęto żadnej korzystnej decyzji dla spółki Orlen Lietuva, zamiast tego doczekaliśmy się wielu niekorzystnych decyzji, przede wszystkim zmniejszających rentowność największej na Litwie spółki" - czytamy w oświadczeniu Fąfary.

Zaznacza się w nim, że "uwzględniając problemy rentowności, a także to, że spółka jest ważnym obiektem litewskiej gospodarki, zarząd PKN Orlen powierzył międzynarodowemu banku inwestycyjnemu Nomura ocenę wszystkich możliwych dalszych scenariuszy tej inwestycji" - poczynając od pozostania na Litwie, kończąc na sprzedaży wszystkich akcji Orlen Lietuva.

bEinjrVj

W oświadczeniu dyrektor generalny Orlen Lietuva zapewnia, że "w tej chwili nie jest preferowany żaden ze scenariuszy".

We środę dyrektor generalny Orlen Lietuva Ireneusz Fąfara spotkał się z premierem Litwy Andriusem Kubiliusem. Po spotkaniu dyrektor powiedział jedynie, iż "mamy nadzieję, że rząd dopełni swych zobowiązań". Minister energetyki Litwy Arvydas Sekmokas poinformował, że podczas spotkania "bezpośrednio nie rozmawiano o sprzedaży rafinerii, rozmawialiśmy o logistyce, taryfach, innych kwestiach, w tym o wynajęciu banku +Nomura+".

We środę prezydent Litwy Dalia Grybauskaite oznajmiła, że ma zapewnienie prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, że na razie nie ma mowy o sprzedaży rafinerii w Możejkach.

Aleksandra Akińczo (PAP)

bEinjrVp

aki/ bos/ bk/

bEinjrVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)