Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Otwarto świętokrzyski fragment drogi Busko Zdrój - Kraków

0
Podziel się:

109 mln zł kosztowała modernizacja drogi wojewódzkiej 776 od Buska
Zdroju do granicy z województwem małopolskim. Oficjalne otwarcie trasy odbyło się we wtorek w
Kazimierzy Wielkiej.

109 mln zł kosztowała modernizacja drogi wojewódzkiej 776 od Buska Zdroju do granicy z województwem małopolskim. Oficjalne otwarcie trasy odbyło się we wtorek w Kazimierzy Wielkiej.

Jak powiedział PAP członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny m.in. za inwestycje w infrastrukturę, Jan Maćkowiak, otwarty we wtorek 40-kilometrowy odcinek drogi jest nie tylko istotny z punktu widzenia województwa, ale także ma znaczenie ponadregionalne.

"Województwo małopolskie już zmodernizowało swój odcinek drogi nr 776. To w połączeniu z otwartym dziś świętokrzyskim odcinkiem trasy daje wygodne i szybkie połączenie Buska z Krakowem" - ocenił.

W ramach inwestycji rozbudowano 4 mosty, m.in. jeden duży na rzece Nidzie w Wiślicy (powiat buski), powstało ponad 30 km chodników oraz dwa parkingi, w tym jeden dla samochodów ciężarowych.

Trasa przebiega przez malownicze tereny południowego Ponidzia i tereny trzech powiatów: buskiego, pińczowskiego oraz kazimierskiego. "To była jedna z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w ostatnim czasie. Był to z resztą kluczowy projekt w Regionalnym Programie Operacyjnym" - przypomniał Maćkowiak.

Starania o remont drogi wojewódzkiej nr 776 rozpoczęły się w 2005 roku, kiedy osiem samorządów z Ponidzia podpisało porozumienie ws. budowy drogi. W 2007 roku inwestycja znalazła się na liście kluczowych projektów w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007-2013. Inwestycja, razem z wykupami gruntów, kosztowała 109 mln zł, z czego 85 proc. pochodziło ze środków Unii Europejskiej.

Droga 776 to nie jedyna duża inwestycja drogowa zakończona w ostatnim czasie w województwie świętokrzyskim. W środę, we Włoszczowie otwarta zostanie zmodernizowana trasa nr 786 z Kielc do granicy województw świętokrzyskiego ze śląskim. Koszt tej inwestycji wyniósł ok. 220 mln zł. (PAP)

mjk/ mki/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)