Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ouattara zaprzysiężony na prezydenta WKS

0
Podziel się:

Wcześniej władzy, mimo przegranych wyborów, nie chciał oddać jego poprzednik Laurent Gbagbo.

Ouattara zaprzysiężony na prezydenta WKS
(PAP/EPA)

Alassane Ouattara został zaprzysiężony na prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej, po wielu miesiącach walk o władzę, której mimo przegranych wyborów nie chciał oddać jego poprzednik, były prezydent Laurent Gbagbo.

Ouattara podczas ceremonii zaprzysiężenia w stolicy kraju Jamusukro podkreślił, że po okresie konfliktów _ nadszedł czas na zjednoczenie _ obywateli Wybrzeża Kości Słoniowej.

5 maja Rada Konstytucyjna ogłosiła Alassane Ouattarę prezydentem Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej po pięciu miesiącach kryzysu powyborczego; w trwających wówczas walkach między siłami Ouattary i jego rywala Gbagbo zginęło ponad 500 osób.

Po wyborach prezydenckich z listopada ubiegłego roku w WKS doszło do starć. Ostatecznie po decydujących walkach w Abidżanie zwyciężył Ouattara. Gbagbo aresztowano 11 kwietnia.

Prezydent Ouattara zapowiedział powołanie Komisji Prawdy i Pojednania; ma ona sprawdzić oskarżenia dotyczące aktów okrucieństwa wobec ludności cywilnej, których miały dopuścić się obie strony konfliktu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t137346.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;humanitany;na;wybrzezu;kosci;sloniowej;poluja;na;zwolennikow;gbagbo,94,0,811358.html) Kryzys humanitany na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Polują na zwolenników Gbagbo W San Pedro na południowym zachodzie kraju porwano dziesiątki młodych mężczyzn, w wieku od 20 do 35 lat, alarmują mieszkańcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t136699.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ewakuacja;z;wks;francuzi;rozwazaja,204,0,805580.html) Ewakuacja z WKS? Francuzi rozważają W Abidżanie atmosfera dalej napięta. W niektórych dzielnicach słychać strzały i wybuchy - to walki między zwolennikami Ouattary i Gbagbo.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)