Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ouattara zaprzysiężony na prezydenta WKS

0
Podziel się

Wcześniej władzy, mimo przegranych wyborów, nie chciał oddać jego poprzednik Laurent Gbagbo.

Ouattara zaprzysiężony na prezydenta WKS
(PAP/EPA)
bDeTFbpN

Alassane Ouattara został zaprzysiężony na prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej, po wielu miesiącach walk o władzę, której mimo przegranych wyborów nie chciał oddać jego poprzednik, były prezydent Laurent Gbagbo.

Ouattara podczas ceremonii zaprzysiężenia w stolicy kraju Jamusukro podkreślił, że po okresie konfliktów _ nadszedł czas na zjednoczenie _ obywateli Wybrzeża Kości Słoniowej.

5 maja Rada Konstytucyjna ogłosiła Alassane Ouattarę prezydentem Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej po pięciu miesiącach kryzysu powyborczego; w trwających wówczas walkach między siłami Ouattary i jego rywala Gbagbo zginęło ponad 500 osób.

Po wyborach prezydenckich z listopada ubiegłego roku w WKS doszło do starć. Ostatecznie po decydujących walkach w Abidżanie zwyciężył Ouattara. Gbagbo aresztowano 11 kwietnia.

bDeTFbpP

Prezydent Ouattara zapowiedział powołanie Komisji Prawdy i Pojednania; ma ona sprawdzić oskarżenia dotyczące aktów okrucieństwa wobec ludności cywilnej, których miały dopuścić się obie strony konfliktu.

bDeTFbqq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)