Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Owsiak w Afganistanie, by podziękować żołnierzom

0
Podziel się

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak był w Afganistanie,
by podziękować żołnierzom za udział w 19. finale WOŚP - poinformował we wtorek kpt Artur Pinkowski
z polskiego kontyngentu.

bEhVxiXp

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak był w Afganistanie, by podziękować żołnierzom za udział w 19. finale WOŚP - poinformował we wtorek kpt Artur Pinkowski z polskiego kontyngentu.

Polscy żołnierze zebrali 13.540 dolarów i 7.391 złotych oraz mniejsze kwoty w innych walutach. Pod koniec stycznia prezesowi fundacji WOŚP wojsko wręczyło czek na zebraną w ostatnim finale w polskich bazach kwotę - łącznie, po przeliczeniu, ponad 46 tys. zł.

Zbiórkę pieniędzy na sprzęt do leczenia dzieci z chorobami nerek i układu moczowego zorganizowano we wszystkich obozach, gdzie służą polscy żołnierze afgańskiego kontyngentu. W kweście uczestniczyli także żołnierze amerykańscy i afgańscy oraz cywilni pracownicy. Wolontariusze wzięli udział w spotkaniu z Owsiakiem, każdy otrzymał specjalne podziękowania.

bEhVxiXr

Podczas 2-dniowego pobytu w Ghazni Owsiakowi zaprezentowano filmy i zdjęcia z samej kwesty i imprez towarzyszących, w tym występów muzycznych i konkursów sportowych, licytacji, pokazu iluzjonisty. Dla szefa WOŚP zagrał również Hantz Band - zespół muzyczny, który występował w finale Orkiestry, złożony z żołnierzy służących w Ghazni, a działający przy tutejszym kościele.

Owsiak zobaczył, jak mieszkają i w jakich warunkach służą żołnierze w Afganistanie, z żołnierzami Zgrupowania Bojowego Alfa Owsiak uczestniczył w strzelaniu z broni strzeleckiej. Odwiedził też Taktyczne Centrum Dowodzenia, żołnierzy Samodzielnej Grupy Powietrznej, szpital polowy w Ghazni oraz artylerzystów z Grupy Wsparcia Ogniowego, którzy za prezentowali armatohaubicę 152mm Dana. Spotkał się także z żołnierzami i pracownikami PRT - regionalnego zespołu odbudowy.

Wizytę z Ghazni Owsiak złożył na zaproszenie dowódcy operacyjnego sił zbrojnych gen. broni Edwarda Gruszki, któremu podlegają polskie jednostki na misjach zagranicznych, oraz dowódcy kontyngentu w Afganistanie gen. bryg. Andrzeja Reudowicza.(PAP)

brw/ malk/ mag/

bEhVxiXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)