Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pakistan: Atak na konwój autobusów - 13 zabitych

0
Podziel się:

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili i zabili w nocy z poniedziałku
na wtorek 13 pasażerów kilku autobusów w prowincji Beludżystan na południowym zachodzie Pakistanu -
poinformowała miejscowa policja. Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku.

Uzbrojeni napastnicy uprowadzili i zabili w nocy z poniedziałku na wtorek 13 pasażerów kilku autobusów w prowincji Beludżystan na południowym zachodzie Pakistanu - poinformowała miejscowa policja. Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku.

Ofiary jechały w konwoju złożonym z pięciu autobusów, kierującym się z prowincji Beludżystan do prowincji Pendżab przy granicy z Indiami.

Konwoje autobusów jadące przez niespokojny Beludżystan mają zapewnioną ochronę paramilitarnych oddziałów. Jednak tej nocy napastnicy podzielili się na dwie grupy: pierwsza zaatakowała cysternę z paliwem, by odciągnąć siły bezpieczeństwa od konwoju, a druga uprowadziła w tym czasie 13 pasażerów autobusów. Ich ciała znaleziono we wtorek w przydrożnym rowie.

W Beludżystanie, który graniczy z Afganistanem i Iranem, aktywni są islamscy radykałowie. Dochodzi tam do ataków na mniejszość szyicką oraz do akcji zbrojnych separatystów dążących do oderwania Beludżystanu od Pakistanu.

Nikt nie przyznał się do nocnego ataku i nie wiadomo jeszcze, kto był jego celem, jednak agencja AP przypomina, że tamtejsi separatyści w przeszłości przeprowadzali ataki na mieszkańców prowincji Pendżab. (PAP)

akl/ ap/

14330826

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)