Notowania

pakistan
30.03.2009 19:06

Pakistan: MSW: bojownicy Mehsuda podejrzani o atak na ośrodek policyjny

Bojownicy związani z przywódcą pakistańskich talibów Beitullahem Mehsudem są podejrzewani o poniedziałkowy atak na ośrodek szkoleniowy policji - podał przedstawiciel pakistańskiego MSW Rehman Malik.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Bojownicy związani z przywódcą pakistańskich talibów Beitullahem Mehsudem są podejrzewani o poniedziałkowy atak na ośrodek szkoleniowy policji - podał przedstawiciel pakistańskiego MSW Rehman Malik. *

Malik powiedział też, że jeden z napastników jest Afgańczykiem. Jak dotąd żadne ugrupowanie nie przyznało się do ataku na ośrodek na przedmieściu Lahauru we wschodnim Pakistanie.

Pakistańskie władze informowały, że kilku napastników zatrzymano.

Po ataku na ośrodek wywiązała się blisko dziewięciogodzinna walka. Zginęło - według różnych źródeł - od czterech do ośmiu napastników, w tym dwóch, którzy wysadzili się w powietrze, a także ośmiu policjantów. Rzecznik policji Pendżabu poinformował ponadto, że śmierć poniosło także trzech cywilów. Ponad 90 policjantów zostało rannych.

Zamaskowani bojownicy, którzy napadli na ośrodek, byli uzbrojeni w broń automatyczną i granaty. Część z nich była przebrana za policjantów.

W chwili ataku na placu musztrę odbywało ok. 750 rekrutów.

Fala aktów terroru, która od dwóch lat nęka Pakistan, sprawiła, że prezydent USA Barack Obama umieścił ten kraj w centrum walki z Al-Kaidą. Wedle nowej strategii, pomoc USA będzie uzależniona od spełniania przez Islamabad szeregu warunków, jak nasilenie walki z islamistami i zerwanie kontaktów niektórych agend pakistańskiego rządu z talibami.

Wielu ekspertów ostrzega, że nowej strategii towarzyszyć będzie nasilenie przemocy. (PAP)

Tagi: pakistan, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz