Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: MSW: bojownicy Mehsuda podejrzani o atak na ośrodek policyjny

0
Podziel się

Bojownicy związani z przywódcą pakistańskich
talibów Beitullahem Mehsudem są podejrzewani o poniedziałkowy atak
na ośrodek szkoleniowy policji - podał przedstawiciel
pakistańskiego MSW Rehman Malik.

bEiMveSt

Bojownicy związani z przywódcą pakistańskich talibów Beitullahem Mehsudem są podejrzewani o poniedziałkowy atak na ośrodek szkoleniowy policji - podał przedstawiciel pakistańskiego MSW Rehman Malik.

Malik powiedział też, że jeden z napastników jest Afgańczykiem. Jak dotąd żadne ugrupowanie nie przyznało się do ataku na ośrodek na przedmieściu Lahauru we wschodnim Pakistanie.

Pakistańskie władze informowały, że kilku napastników zatrzymano.

bEiMveSv

Po ataku na ośrodek wywiązała się blisko dziewięciogodzinna walka. Zginęło - według różnych źródeł - od czterech do ośmiu napastników, w tym dwóch, którzy wysadzili się w powietrze, a także ośmiu policjantów. Rzecznik policji Pendżabu poinformował ponadto, że śmierć poniosło także trzech cywilów. Ponad 90 policjantów zostało rannych.

Zamaskowani bojownicy, którzy napadli na ośrodek, byli uzbrojeni w broń automatyczną i granaty. Część z nich była przebrana za policjantów.

W chwili ataku na placu musztrę odbywało ok. 750 rekrutów.

Fala aktów terroru, która od dwóch lat nęka Pakistan, sprawiła, że prezydent USA Barack Obama umieścił ten kraj w centrum walki z Al-Kaidą. Wedle nowej strategii, pomoc USA będzie uzależniona od spełniania przez Islamabad szeregu warunków, jak nasilenie walki z islamistami i zerwanie kontaktów niektórych agend pakistańskiego rządu z talibami.

bEiMveSB

Wielu ekspertów ostrzega, że nowej strategii towarzyszyć będzie nasilenie przemocy. (PAP)

bEiMveSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)