Notowania

pakistan
17.10.2009 10:40

Pakistan: Ofensywa w twiedzy talibów

W niektórych rejonach Południowego Waziristanu wprowadzono godzinę policyjną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przedstawiciele pakistańskiego wywiadu poinformowali o rozpoczęciu operacji wojskowej w Południowym Waziristanie, regionie Pakistanu uważanym za twierdzę talibów.

Informację tę źródła w wywiadzie przekazały agencji Associated Press prosząc o zachowanie anonimowości. Według tych źródeł pozycje talibów zaatakowały siły lądowe; przeprowadzone też zostały bombardowania z powietrza.

Agencja AFP informuje, że w niektórych rejonach Południowego Waziristanu wprowadzono godzinę policyjną.

W ciągu minionych dwóch tygodni rebelianci w Pakistanie dokonali serii krwawych ataków; w zeszłą sobotę prawdopodobnie bojownicy talibów i Al-Kaidy przeprowadzili szturm na budynki dowództwa armii pakistańskiej w mieście Rawalpindi w pobliżu Islamabadu.

W tym samym dniu pakistański minister spraw wewnętrznych Rehman Malik powiedział, że długo planowana operacja w Waziristanie w celu pozbycia się z regionu rebeliantów jest nieunikniona.

* [ Pakistan: Ataki bojowników na ośrodki policyjne ]( http://news.money.pl/artykul/pakistan;ataki;bojownikow;na;osrodki;policyjne,67,0,546627.html )
* [ USA: Obama zatwierdza pomoc dla Pakistanu ]( http://news.money.pl/artykul/usa;obama;zatwierdza;pomoc;dla;pakistanu,150,0,546454.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz