Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan otworzy drogę dla konwojów zaopatrzeniowych ISAF

0
Podziel się

Pakistan otworzy natychmiast dla sił ISAF ważną drogę, którą
transportowane jest zaopatrzenie dla wojsk w Afganistanie - poinformowało w sobotę pakistańskie
ministerstwo spraw zagranicznych.

bEgRtHCJ

Pakistan otworzy natychmiast dla sił ISAF ważną drogę, którą transportowane jest zaopatrzenie dla wojsk w Afganistanie - poinformowało w sobotę pakistańskie ministerstwo spraw zagranicznych.

10 dni wcześniej rząd Pakistanu zamknął kluczowe dla zaopatrzenia przejście graniczne Torkhan na północnym zachodzie kraju, na znak protestu przeciwko zaatakowaniu przez śmigłowiec NATO strefy przygranicznej. W ataku tym zginęło trzech pakistańskich żołnierzy.

Nie jest jasne - pisze agencja Associated Press - czy ciężarówki z transportem dla żołnierzy mogą wyruszyć przez przejście graniczne już w sobotę. Kwestie techniczne i koordynacja transportów muszą zostać rozwiązane, zanim wznowiony zostanie ruch konwojów.

bEgRtHCL

W poniedziałek sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wyraził ubolewanie z powodu zabicia przez siły NATO żołnierzy pakistańskich, wyrażając jednocześnie nadzieję, że Pakistan wkrótce znów otworzy trasę zaopatrzeniową dla wojsk koalicji w Afganistanie.

Około 80 proc. zaopatrzenia niebojowego - czyli m.in. paliwo, części zamienne i odzież - dla stacjonujących w Afganistanie żołnierzy USA i innych państw międzynarodowej koalicji dostarczane jest przez pakistański port Karaczi i dalej transportem kołowym przez terytorium Pakistanu.

NATO ma także inne trasy zaopatrzeniowe do Afganistanu, ale te biegnące przez Pakistan są najdogodniejsze i najtańsze w użyciu. (PAP)

fit/ ro/

bEgRtHCR

7401754 7401770 arch.

bEgRtHDm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)