Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pakistan: Władze apelują o spokój po zamachu w Karaczi

0
Podziel się

Władze Pakistanu zaapelowały we wtorek o spokój w największym
mieście kraju Karaczi nazajutrz po zamachu samobójczym, w którym zginęły 43 osoby, a ponad 50
zostało rannych. Poprzedni bilans mówił o 30 zabitych.

bEhZySPp

Władze Pakistanu zaapelowały we wtorek o spokój w największym mieście kraju Karaczi nazajutrz po zamachu samobójczym, w którym zginęły 43 osoby, a ponad 50 zostało rannych. Poprzedni bilans mówił o 30 zabitych.

"Apeluję do mieszkańców Karaczi o spokój. Ktokolwiek próbuje zdestabilizować Karaczi, destabilizuje cały Pakistan" - powiedział dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Rehman Malik. Minister wypowiedział się po pogrzebie funkcjonariusza sił paramilitarnych, który rzucił się na zamachowca-samobójcę.

We wtorek w Karaczi z powodu żałoby nie działał transport publiczny, większość sklepów i stacji benzynowych.

bEhZySPr

Do ataku doszło podczas procesji z okazji najważniejszego szyickiego święta religijnego Aszury. Na ulice Karaczi wyszło około 50 tys. pielgrzymów szyickich. Zaraz po wybuchu niektórzy uczestnicy procesji zaczęli strzelać w powietrze i rzucać kamieniami w policjantów i siły paramilitarne, które miały pilnować bezpieczeństwa procesji.

Wstępne śledztwo wykazało, że zamachowiec miał 18-20 lat i do ataku użył 8-9 kilogramów materiałów wybuchowych.

Z powodu Aszury - święta obchodzonego 10. dnia pierwszego miesiąca kalendarza muzułmańskiego dla upamiętnienia męczeńskiej śmierci imama Husajna, wnuka Mahometa i syna protoplasty szyizmu, imama Alego - w całym Pakistanie zaostrzono środki bezpieczeństwa. W czasie obchodów często dochodzi do starć między stanowiącymi w Pakistanie większość sunnitami a mniejszością szyicką. (PAP)

cyk/ ap/

bEhZySPx

5387606 arch.

bEhZySPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)