Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot kontra Kościół. Będzie namawiał do wychodzenia

0
Podziel się:

Na maj zaplanowany został kongres Ruchu Poparcia Palikota.

Palikot kontra Kościół. Będzie namawiał do wychodzenia
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

**W maju odbędzie się kongres założycielski partii Janusza Palikota _ Ruch Poparcia _. Do tego czasu ma aktywnie działać stowarzyszenie o podobnej nazwie. Palikot zapowiedział, że stowarzyszenie będzie promować m.in. występowanie z Kościoła katolickiego.

W centrum Warszawy były poseł PO otworzył biuro krajowe stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota. Znajduje się w nim m.in. call-center, w którym kilkunastu wolontariuszy zachęca do poparcia Ruchu.

_ *- *Mamy już biura w 18 miastach w Polsce, a w Warszawie biuro krajowe. Organizacja działająca, jako stowarzyszenie jest. Trwa proces tworzenia partii. W marcu wybierzemy zarządy okręgów. W maju odbędzie się kongres krajowy partii Ruch Poparcia i wybór władz _ - zapowiedział Palikot podczas niedzielnej konferencji. Zdeklarował, że będzie kandydatem na przewodniczącego partii.

W połowie stycznia podczas kongresu zostały wybrane władze stowarzyszenia Ruchu Poparcia Palikota. Nie znalazł się w nich Palikot. Stowarzyszenie ma stanowić zaplecze dla przyszłej partii.

Według Palikota bardzo wielu członków stowarzyszenia zadeklarowało chęć opuszczenia Kościoła katolickiego. _ - Za dwa tygodnie rozpoczniemy z dwiema bardzo znanymi osobami występowanie z Kościoła katolickiego. Chcemy wspierać ludzi, którzy są na to zdecydowani, a którzy nie są pewni prawnej ścieżki jak tego dokonać _ - powiedział Palikot.

Pytany, czy sam jest gotów opuścić szeregi kościoła odpowiedział: _ Nie wykluczam tego. Nie podjąłem decyzji, jestem ochrzczony. Nie ode mnie się zacznie _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t129835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zastapi;palikota;i;zasili;szeregi;pjn,202,0,758986.html) Zastąpi Palikota i zasili szeregi PJN Mandat poselski po byłym polityku PO obejmie wiceprezydent Lublina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t129166.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;palikota;wybieral;wladze;byla;pochodnia,116,0,754292.html) Ruch Palikota wybierał władze. Była pochodnia Sam były poseł nie kandydował. Woli stanąć na czele partii, która powstanie za kilka tygodni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128671.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzis;ii;kongres;ruchu;poparcia;palikota,91,0,753755.html) Dziś II Kongres Ruchu Poparcia Palikota Kongres wybierze władze stowarzyszenia. Były poseł kandydował nie będzie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)