Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot: Nazwanie mnie "żałosnym" godzi w dobre imię Sejmu

0
Podziel się

Poseł PO skierował wnioski do Komisji Etyki Poselskiej.

Palikot: Nazwanie mnie "żałosnym" godzi w dobre imię Sejmu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgOhUyJ

Poseł PO skierował wnioski do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie ukarania posłów PiS - Mariusza Błaszczaka i Jolanty Szczypińskiej za ich krytyczne wobec niego wypowiedzi. Błaszczak nie chciał komentować sprawy; Szczypińska podtrzymuje swoje słowa.

W przypadku rzecznika klubu PiS, chodzi o jego wypowiedź z 10 czerwca w TVN24. _ 0- Porównuje moje uczestnictwo w legalnym wiecu zorganizowanym na Placu Litewskim w Lublinie, gdzie byłem gościem, do działania ORMO w '68 roku _ - napisał Palikot w uzasadnieniu swego wniosku.

- _ Poseł Błaszczak wypowiadając te słowa powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nie byłem organizatorem wiecu, lecz jedynie gościem _ - zaznaczył poseł PO. W uzasadnieniu podkreślił także, że wiec nie miał na celu rozbijania demonstracji Kaczyńskiego i _ tego nie czynił - był spokojnym i pokojowym spotkaniem _.

bEgOhUyL

Według Palikota, jego zwolennicy zostali zaatakowani przez zwolenników lidera PiS, w wyniku czego jedna osoba została ranna. Tymczasem Błaszczak _ ze sprawców wybryków chuligańskich czyni domniemanych poszkodowanych, a nastawionych pokojowo zestawia z ORMO _.

Drugi wniosek Palikota dotyczy wypowiedzi Szczypińskiej z 21 lipca w radiu TOK FM. Zdaniem posła PO, w swej wypowiedzi Szczypińska wyraziła _ pogardliwy stosunek _ wobec niego.

Jak napisał Palikot, posłanka, odnosząc się do jego osoby, miała powiedzieć: _ Bardzo bym prosiła, żeby nie zadawać mi pytania na temat tej żałosnej postaci. Szkoda mi sekund życia, żebym to komentowała _, a także: _ Moim zdaniem kreowanie przez media tej żałosnej postaci jest wielce nieodpowiedzialne _.

bEgOhUyR

Według Palikota, istotny jest kontekst wypowiedzi posłanki PiS, która odpowiedziała w ten sposób na pytanie o wstąpienie Palikota do grupy poselskiej ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Zespołem parlamentarnym ds. katastrofy smoleńskiej kieruje Antoni Macierewicz z PiS. Jego członkiem chce być także Palikot, ale prezydium zespołu podjęło uchwałę, że poseł PO nie może zasiadać w zespole.

Jak napisał Palikot, posłowie Prawa i Sprawiedliwości najpierw zachęcali do udziału w grupie także parlamentarzystów spoza PiS, z czego on sam skorzystał _ przyjmując zaproszenie _, następnie jednak podejmowali _ czynności mające na celu uniemożliwienie przystąpienia do posiedzenia grupy _.

W opinii Palikota, wypowiedź Szczypińskiej nasuwa pytanie _ o prawdziwość zaproszenia parlamentarzystów, którzy chcą rzetelnej pracy i poznania nieznanych dotąd faktów _. Jak zaznaczył poseł PO - nazywanie go _ żałosnym _ godzi w dobre imię Sejmu, obniżając wiarygodność posłów i ich działania.

bEgOhUyS

Według Palikota, Błaszczak i Szczypińska swoimi wypowiedziami naruszyli zasadę rzetelności, dbałości o dobre imię Sejmu oraz odpowiedzialności i powinni zostać ukarani za swoje słowa.

Błaszczak odmówił komentowania sprawy. Szczypińska, pytana o wniosek posła PO, powiedziała, że nie chce komentować sprawy, bo podtrzymuje to, co powiedziała. _ - Nie będę komentować słów tej żałosnej postaci _ - dodała posłanka PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t102321.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;chce;ukarania;poslow;pis;sklada;wnioski,157,0,648349.html) Palikot chce ukarania posłów PiS, składa wnioski Poseł Platformy poskarżył się do komisji etyki poselskiej na pięcioro polityków PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;slowo;zbrodnia;adekwatne;-;potocznie,29,0,647965.html) Kaczyński: Słowo "zbrodnia" adekwatne - potocznie Prezes PiS zapewnił, że będzie wyjaśniać katastrofę smoleńską.
bEgOhUzm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)