Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot: niech Miller i Piechociński wykluczą przyszłą koalicję z PiS

0
Podziel się:

Rada Polityczna RP wezwała w uchwale szefów SLD i PSL - Leszka Millera i
Janusza Piechocińskiego do deklaracji, że nigdy nie zawiążą koalicji z PiS - powiedział w sobotę
Janusz Palikot. Dodał, że Rada upoważniła go też do rozmów nt. tworzenia nowej partii.

bEswtkaJ

Rada Polityczna RP wezwała w uchwale szefów SLD i PSL - Leszka Millera i Janusza Piechocińskiego do deklaracji, że nigdy nie zawiążą koalicji z PiS - powiedział w sobotę Janusz Palikot. Dodał, że Rada upoważniła go też do rozmów nt. tworzenia nowej partii.

W sobotę w Sejmie obradowała Rada Polityczna Ruchu Palikota. Szef tej partii Janusz Palikot poinformował po posiedzeniu, że gremium przyjęło dwie uchwały.

Jedna z nich wzywa liderów SLD Leszka Millera i PSL Janusza Piechocińskiego do publicznej deklaracji, że nie wejdą w przyszłości w koalicję z PiS. Według polityka Ruchu to bardzo ważne, bo "wielu ludzi w Polsce zaczyna się martwić tym, że PiS mógłby wrócić do władzy".

bEswtkaL

"Ja, Janusz Palikot i moje środowisko polityczne nie zawiąże nigdy koalicji z Prawem i Sprawiedliwością (...) I oczekuję tego samego od Leszka Millera, od Janusza Piechocińskiego" - oświadczył lider Ruchu.

Palikot poinformował też, że sobotnia Rada Polityczna przyjęła uchwałę upoważniającą go - jako szefa RP - do rozmów z innymi formacjami o tworzeniu nowej partii i przygotowanie w związku z tym odpowiednich zmian w statucie Ruchu. Podkreślił, że uchwała została przyjęta jednomyślnie.

Kilka dni temu Palikot ogłosił, że na październikowym zjeździe RP powstanie nowe centrolewicowe ugrupowanie. W piątek mówił, że zwróci się do Rady Politycznej, by udzieliła mu mandatu do sfinalizowania rozmów z formacjami zainteresowanymi tworzeniem nowej partii - wymienił w tym kontekście m.in. Partię Demokratyczną, Rację Polskiej Lewicy oraz stowarzyszenie Marka Siwca. (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

bEswtkaR

sdd/ eaw/

bEswtkbm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)