Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot: Polacy nie chcą tematów zastępczych

0
Podziel się:

Polacy oczekują dziś merytorycznej dyskusji, a nie tematów zastępczych -
przekonywał w niedzielę szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, rozpoczynając debatę poświęconą
gospodarce. Zapowiedział, że 15 stycznia TR przedstawi całościowy program.

bEswYJEB

Polacy oczekują dziś merytorycznej dyskusji, a nie tematów zastępczych - przekonywał w niedzielę szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, rozpoczynając debatę poświęconą gospodarce. Zapowiedział, że 15 stycznia TR przedstawi całościowy program.

W niedzielę trwa w Warszawie konwencja formacji Palikota poświęcona strategii rozwoju gospodarczego z udziałem ekspertów. Lider partii przypomniał, że w sobotę w Lublinie odbyła się konwencja o służbie zdrowia. "Chcielibyśmy przez te debaty doprowadzić do sytuacji, w której dyskusja polityczna w Polsce będzie miała trochę poważniejszy i trochę głębszy sens" - powiedział Palikot.

Według niego, Polacy oczekują dziś od polityków wyjścia poza rozmowę o tematach zastępczych, która dominowała przez ostatnie lata. "Populizm - naszym zdaniem - doszedł do ściany w naszym kraju (), ta dyskusja w ostatnim tygodniu, ostatnich dniach poświęcona brzozie smoleńskiej najbardziej to pokazuje" - ocenił polityk. Wyraził nadzieję, że debaty takie jak niedzielna przyczynią się do tego, że polska debata polityczna będzie bardziej merytoryczna.

bEswYJED

Palikot zapowiedział, że na bazie materiałów z kolejnych regionalnych konwencji Twojego Ruchu powstanie ostateczny program partii."15 stycznia () po zakończeniu tych 16 konwencji poświęconych różnym elementom naszego programu wydamy taki materiał, właśnie program Twojego Ruchu" - zapowiedział.

W tezach programu gospodarczego TR - zamieszczonych na stronach partii - można przeczytać m.in., że zamiast koncentrować się na przyciągnięciu do Polski wielkich zagranicznych korporacji należy tworzyć warunki do rozwoju rodzimego biznesu.

Podkreślono w nich ponadto, że unijna perspektywa budżetowa do roku 2020 "stwarza prawdopodobnie ostatnią szansę na wielki impuls inwestycyjny", a środki w jej ramach uzyskane muszą służyć rozwojowi przemysłu.

TR postuluje także m.in., likwidację składki ZUS oraz inwestycje w naukę, by uczynić polską gospodarkę bardziej innowacyjną. (PAP)

bEswYJEJ

(planujemy kontynuację tematu)

sdd/ ala/

bEswYJFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)