Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież Franciszek apeluje do studentów

0
Podziel się

"Żyć, ale nigdy się nie starzeć" - taką maksymę przekazał papież Franciszek studentom rzymskich uczelni podczas nieszporów w bazylice św. Piotra w przeddzień rozpoczęcia Adwentu.

Papież Franciszek apeluje do studentów
(AP/Fotolink/East News)
bEpGzItN

_ - Żyć, ale nigdy się nie starzeć _ - taką maksymę przekazał papież Franciszek studentom rzymskich uczelni podczas nieszporów w bazylice św. Piotra w przeddzień rozpoczęcia Adwentu. Mówił, że nie można żyć bez wyzwań, przestrzegał przed przeciętnością i nudą.

W kazaniu podczas sobotniego nabożeństwa w Watykanie Franciszek apelował do młodzieży, by zachowała _ otwarty umysł oświecony prawdą, dobrem i pięknem _, który nie ulegnie _ dominującej opinii _. Papież podkreślił, że w zglobalizowanym świecie młodzi ludzie nie mogą zgadzać się na obniżenie _ poziomu etycznego _.

_ - Nie można żyć bez patrzenia na stojące wyzwania, nie odpowiadając na nie. Ten, kto nie patrzy na nie, nie stawia im czoła, nie żyje _ - stwierdził Franciszek. Następnie wezwał: _ Proszę, nie obserwujcie życia z balkonu, wmieszajcie się tam, gdzie czekają wyzwania, rozwój, walka z ubóstwem, walka o wartości, tyle batalii, które spotykamy każdego dnia _.

bEpGzItP

Prosił studentów świeckich i papieskich uczelni z Wiecznego Miasta: _ - Nie pozwólcie się okraść z młodzieńczego entuzjazmu . - Miejcie odwagę iść pod prąd _ - radził Franciszek młodzieży. Przypomniał słowa błogosławionego Pier Giorgio Frassatiego: _ Życie bez wiary, bez dziedzictwa, którego należy bronić, bez wspierania prawdy w stałej walce to nie jest życie, ale starzenie się. Nigdy nie możemy się starzeć, musimy żyć _.

Przed kazaniem papież wysłuchał z uwagą wystąpienia jednego z rektorów uczelni, który ostro skrytykował poziom szkolnictwa wyższego we Włoszech, nękanego - jak mówił - przez cięcia w nakładach, _ podporządkowanego agencjom ratingowym i posłusznego wobec finansów _. Profesor mówił o tym, że niektórzy studenci pracują na czarno, by zrobić na studia i ogłosił _ śmierć klasy średniej _ we Włoszech.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpGzIuq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)