Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Papież: przemoc, niesprawiedliwość i nienawiść na świecie

0
Podziel się

Benedykt XVI podczas spotkania na Anioł Pański w Watykanie w niedzielę
mówił, że na świecie leje się krew z powodu przemocy, niesprawiedliwości i nienawiści. Modlił się
też za ofiary wybuchu pociągu - cysterny w Viareggio w Toskanii, w którym zginęły 22 osoby.

bEhBTNqZ

Benedykt XVI podczas spotkania na Anioł Pański w Watykanie w niedzielę mówił, że na świecie leje się krew z powodu przemocy, niesprawiedliwości i nienawiści. Modlił się też za ofiary wybuchu pociągu - cysterny w Viareggio w Toskanii, w którym zginęły 22 osoby.

Papież przypomniał słowa z Księgi Rodzaju : "Krew Abla, zabitego przez brata Kaina, woła z ziemi".

"Niestety dziś tak, jak wczoraj, wołanie to nie ustaje, ponieważ nadal leje się ludzka krew w rezultacie przemocy, niesprawiedliwości i nienawiści" - powiedział.

bEhBTNrb

"Kiedy ludzie nauczą się, że życie jest święte i należy tylko do Boga? Kiedy zrozumieją, że jesteśmy wszyscy braćmi?"- pytał.

Benedykt XVI podkreślił : "Na wołanie z powodu przelanej krwi, które podnosi się z tylu stron ziemi, Bóg odpowiada krwią swego Syna, który oddał życie za nas. Chrystus nie odpowiedział nazło złem, ale dobrem, swą nieskończoną miłością".

"Wpatrując się w rany Ukrzyżowanego każdy człowiek, nawet w sytuacji skrajnego moralnego ubóstwa, może powiedzieć: Bóg mnie nie opuścił, kocha mnie, oddał życie za mnie; i w ten sposób odnaleźć nadzieję" - mówił papież.

Modląc się za zabitych i rannych w wyniku katastrofy kolejowej w Viareggio, gdzie w nocy z poniedziałku na wtorek na stacji eksplodowały cysterny z płynnym gazem, oświadczył : "podobnewypadki nie powinny się powtórzyć, a wszystkim należy zagwarantować bezpieczeństwo w pracy i codziennym życiu".

bEhBTNrh

Papież potępił także zamach, do jakiego doszło w niedzielę w południowej części Filipin, gdzie domniemani muzułmańscy zamachowcy zdetonowali bombę przed katolickim kościołem zabijając co najmniej 5 osób i raniąc ponad 30.

Po polsku Benedykt XVI powiedział: "Pozdrawiam wszystkich Polaków, a szczególnie rowerzystów z Polski i Litwy, którzy przybyli z Łomży do Rzymu w dziękczynnej pielgrzymce z okazji tysiąclecia ewangelizacji ziem północnych przez świętego Brunona z Kwerfurtu".

"Proszę Boga, aby to dziedzictwo wiary trwało i rozwijało się w waszych narodach. Kościołowi w Polsce dziękuję za obchody +Dnia Papieskiego+, za modlitwy w mojej intencji i za materialne błogosławi" - dodał. (PAP)

sw/ jo/ abe/

bEhBTNrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)