Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież przeprosił za pedofilę w Kościele

0
Podziel się:

Benedykt XVI w poruszającym wystąpieniu porównał ofiary księży do męczenników.

Papież przeprosił za pedofilę w Kościele
(PAP/EPA)
bECcKXJx

*Benedykt XVI z wyjątkową stanowczością i w poruszający sposób potępił skandal pedofilii w Kościele. W dzisiejszej homilii w katedrze Westminsterskiej papież porównał to, co przeszły ofiary, do cierpień męczenników. *

Benedykt XVI nazwał pedofilię w kościele katolickim _ zbrodnią nie do opisania _ i wyraził _ głęboki żal wobec niewinnych ofiar _, które spotkało wielkie cierpienie.

ZOBACZ TAKŻE:
Pierwsza pielgrzymka papieża do Wielkiej Brytanii od XVI wieku.
- _ Nade wszystko wyrażam głęboki żal wobec niewinnych ofiar tych niewypowiedzianych zbrodni wraz z nadzieją, że siła łaski Chrystusa, jego ofiara i pojednanie uzdrowi ich głębokie rany i wprowadzi pokój w ich życiu _ - powiedział papież.

bECcKXJz

- _ Uznaję wstyd i upokorzenie, którego wszyscy (duchowni) doznali z powodu tych grzechów i zachęcam do pokładania nadziei w Panu, że ta (ich) pokuta wniesie wkład w uleczenie ofiar, oczyszczenie kościoła i odnowienie jego odwiecznego zaangażowania w edukację i opiekę nad młodymi ludźmi _ - dodał.

POSŁUCHAJ PRZEPROSIN BENEDYKTA XVI (itnnews, ang):

Wcześniej na pokładzie samolotu w drodze z Rzymu do Edynburga papież przyznał, że kościół nie okazał wystarczającej czujności w sprawie ochrony młodocianych przed seksualnymi nadużyciami.

W szczelnie wypełnionej katedrze we wczesnobizantyjskim stylu słów papieża wysłuchało około 1,7 tysiąca osób, wśród nich księżna Kentu - jedyna katoliczka w rodzinie królewskiej i James McMillan szkocki kompozytor, który z okazji wizyty papieskiej skomponował kilka utworów. Na placu przed katedrą słów papieża wysłuchało około 2,4 tysiąca wiernych, w większości młodzież.

bECcKXJF

Przed mszą św. Benedykt XVI spotkał się z premierem Davidem Cameronem, wicepremierem Nickiem Cleggiem i liderem opozycji Harriet Harman. W ocenie komentatorów idea Wielkiego Społeczeństwa lansowana przez koalicyjny rząd konserwatywno-liberalny, akcentująca indywidualną i zbiorową odpowiedzialność, będzie papieżowi bliska.

Po południu papież spotka się z 80 tysiącami wiernych w Hyde Parku.

bECcKXKa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)