Notowania

bronisław komorowski
28.01.2011 07:23

Para prezydencka podzielona 10 kwietnia

Pierwsza dama z rodzinami ofiar w Smoleńsku. Prezydent na cmentarzu w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Pierwsza dama z rodzinami ofiar katastrofy w Smoleńsku, prezydent w Polsce na cmentarzu, gdzie pochowano większość tragicznie zmarłych - tak według doradcy prezydenta Tomasza Nałęcza będą prawdopodobnie wyglądały obchody pierwszej rocznicy katastrofy Tu-154M.

_ - Najpewniej - w tym kierunku zaczyna pracować kancelaria - para prezydencka się podzieli: te osoby, które będą chciały jechać 10 kwietnia do Smoleńska, powtórzyć tę pielgrzymkę rodzin, bez żadnego ceremoniału państwowego, bez żadnych uroczystości państwowych, w tej konwencji październikowej, udadzą się na miejsce, gdzie zginęli ich najbliżsi, pani prezydentowa będzie tym osobom towarzyszyła, a pan prezydent będzie po pierwsze na grobach zmarłych _ - powiedział Nałęcz w _ Kropce nad i _ w TVN24.

Jak zaznaczył, prezydent będzie uczestniczył w uroczystościach na warszawskich Powązkach, gdzie spoczęło najwięcej ofiar katastrofy. Podkreślił, że na pewno w imieniu Bronisława Komorowskiego jego współpracownicy złożą kwiaty na grobach wszystkich ofiar.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t97450.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;ma;zgody;ws;uchwaly;smolenskiej,248,0,760312.html) Nie ma zgody ws. uchwały smoleńskiej

_ - Na pewno na grobie pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich w Krakowie też będzie złożony wieniec prezydenta przez bardzo godnie reprezentującą go osobę _ - zapewnił Nałęcz.

Według niego, w ramach uroczystości rocznicowych odbędzie się też msza św. w warszawskiej katedrze. Nałęcz powiedział, że marzeniem prezydenta jest, by tego dnia powstał _ most pamięci _ między katedrą a Smoleńskiem; w tej chwili sprawdzane są możliwości techniczne dotyczące takiego przedsięwzięcia.

Wyjaśniał, że ów most byłby połączeniem przez obraz i dźwięk tych dwóch miejsc, w których odbywałby się uroczystości z udziałem pary prezydenckiej. Nałęcz podkreślił, że wybór religijnej formuły obchodzenia tej rocznicy wynika z chęci uniknięcia demonstracji politycznych w jej trakcie.

Pytany, czy przesądzone już jest, że Komorowski nie spotka się 10 kwietnia z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem Nałęcz powiedział, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t128952.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;chce;pisac;raport;z;rosjanami;oni;wykluczaja;zmiany,199,0,753095.html) Tusk chce pisać raport z Rosjanami. Oni wykluczają zmiany Szykuje się ostre starcie w Sejmie na temat raportu MAK. Kaczyński mówi o klęsce rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;raport;mak;utwierdzil;mnie;ze;to;byl;zamach,12,0,752140.html) Zwoliński: Raport MAK utwierdził mnie, że to był zamach Rosyjska prawda pokazuje, że dokonano zamachu na zdrowy rozsądek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;odpowie;na;pytania;o;raport;mak,122,0,739194.html) Rosja odpowie na pytania o raport MAK Najważniejsze, to nie upolityczniać sytuacji - mówi przedstawiciel MSZ Ro
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz