Notowania

wiadomości
06.11.2012 14:37

Patricia Kaas śpiewa piosenki Edith Piaf

Na swojej najnowszej płycie wokalistka Patricia Kaas wykonuje utwory najsłynniejszej francuskiej pieśniarki Edith Piaf w aranżacjach Abla Korzeniowskiego. Krążek "Kaas Chante Piaf" trafił do sklepów 5 listopada.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na swojej najnowszej płycie wokalistka Patricia Kaas wykonuje utwory najsłynniejszej francuskiej pieśniarki Edith Piaf w aranżacjach Abla Korzeniowskiego. Krążek "Kaas Chante Piaf" trafił do sklepów 5 listopada.

Na płytę "Kaas Chante Piaf" ("Kaas śpiewa Piaf") składa się 21 najsłynniejszych utworów francuskiej chansonistki w nowych aranżacjach polskiego kompozytora, Abla Korzeniowskiego. Wydawnictwo jest hołdem złożonym przez Patricię Kaas Edith Piaf.

Promując płytę Kaas wystąpi w największych salach koncertowych, m.in. w londyńskim Royal Albert Hall, nowojorskim Carnegie Hall, paryskiej Olympii a także w Seulu i Moskwie. W kwietniu wokalistka wystąpi w Warszawie, w Sali Kongresowej oraz wrocławskiej Hali Stulecia.

Patricia Kaas urodziła się w 1966 roku we francuskim Forbach. Rozgłos przyniosły jej piosenki "Mon mec a moi" i "Mademoiselle chante le blues", które stały się przebojami we Francji. W 1998 roku zdominowała francuską scenę muzyczną zdobywając sześć nagród "Victoires de la Musique". W 2002 roku zadebiutowała jako aktorka u boku Jeremy'ego Ironsa w obrazie Claude'a Leloucha "Piano Bar".

W 2008 roku powstał "Kabaret" - autorski spektakl Patrici Kaas, składający się z 20 utworów utrzymanych w stylistyce muzyki lat 30. W ciągu dwóch lat "Kabaret" wystawiono 145 razy w 35 krajach. Płyta z muzykę ze spektaklu sprzedała się w ponad 800.000 egzemplarzach na całym świecie. W 2011 roku prestiżowe wydawnictwo Flammarion opublikowało autobiografię piosenkarki "Cień mojego głosu". Książka została przetłumaczona na 6 języków.

Abel Korzeniowski to urodzony w Krakowie kompozytor muzyki filmowej i teatralnej. Skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu "Samotny mężczyzna" w reżyserii Toma Forda. Jest laureatem nagrody Złotego Lwa podczas XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za muzykę do filmu "Duże zwierzę" Jerzego Stuhra. Korzeniowski przygotował muzykę do takich produkcji jak: "Battle for Terra", "What We Take From Each Other", "Tickling Leo", "Confessions of a Go-Go Girl" a także "W. E." w reżyserii Madonny.

Płyta "Kaas Chante Piaf" ukazuje się nakładem wytwórni Dream Music. (PAP Life)

pj/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz