Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PCC złożyło wiążącą ofertę na pierwszą grupę chemiczną

0
Podziel się:

#
dochodzi wypowiedź wiceministra skarbu
#

# dochodzi wypowiedź wiceministra skarbu #

18.12. Warszawa (PAP) - PCC złożyło ofertę wiążącą na zakup ZA Tarnów, ZA Kędzierzyn i Ciech - poinformował dziennikarzy przewodniczący rady administracyjnej PCC Waldemar Preussner.

"Złożyliśmy ostateczną ofertę na zakup trzech spółek z pierwszej grupy chemicznej, czyli Tarnowa, Kędzierzyna i Ciechu" - powiedział.

"Są pewne oczekiwania drugiej strony i kwestia jest taka, czy to, co myśmy złożyli, odpowiada tym oczekiwaniom. Wydaje mi się, że będzie duża rozbieżność pomiędzy oczekiwaniem a ofertami" - dodał.

Nafta Polska, która prowadzi proces sprzedaży spółek pierwszej grupy chemicznej w czwartkowym komunikacie podała, że wpłynęły ostateczne oferty na zakup wchodzących w skład pierwszej grupy spółek, ale nie podała żadnych szczegółów, nawet informacji o tym, ile ofert wpłynęło.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w piątek PAP, że Nafta Polska analizuje pod kątem formalnym złożone przez inwestorów oferty na zakup pierwszej grupy chemicznej. "W związku z tym nie można podawać żadnych szczegółów co do tego, ile i jakie oferty wpłynęły w czwartek do Nafty Polskiej. Informacje w tej sprawie przekażemy po zakończeniu procesu analizy formalnej, który będziemy realizować bez zbędnej zwłoki" - powiedział.

Wiceminister skarbu podkreślił, że w styczniu powinny być znane wyniki analizy, prowadzonej przez Naftę Polską i jej doradców.

Pytany o ofertę, którą złożyło PCC, wiceminister powiedział, że do zakończenia tego procesu resort skarbu nie będzie komentował ofert. "Proces nie jest zakończony. Po analizie formalnej Nafta Polska przystąpi do negocjacji z inwestorem lub inwestorami. Każdy podany szczegół może wpłynąć na wynik tych negocjacji" - podkreślił.

Wcześniej do składania ofert wiążących na zakup trzech spółek chemicznych zostało dopuszczonych sześć podmiotów: amerykański fundusz inwestycyjny private equity Bain Capital Ltd; konsorcjum, w skład którego wchodzi brytyjski fundusz inwestycyjny Cinven Ltd oraz międzynarodowa firma doradcza Kolaja & Partners sp. z o.o.; prywatny fundusz NQI (National Qatar Industries Company), specjalizujący się w inwestycjach naftowych, gazowych i petrochemicznych; niemiecka grupa kapitałowa PCC SE; litewska firma UAB Achema Group oraz grupa kapitałowa I Fundusz Mistral SA.

Preferowanym przez Skarb Państwa wariantem jest sprzedaż wszystkich tych trzech spółek jednemu inwestorowi. Resort skarbu nie wyklucza jednak możliwości sprzedania tych firm oddzielnie. (PAP)

pif/ dol/ pad/ bk/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)