Notowania

debiut
06.10.2010 11:44

PDA Parteksu wzrosły w debiucie na NewConnect o 0,8 proc.

Prawa do akcji spółki z branży budowlanej Partex wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 0,8 proc., do 1,21 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawa do akcji spółki z branży budowlanej Partex wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 0,8 proc., do 1,21 zł.

Do obrotu na rynku NewCOnnect weszło 2.488.073 praw do akcji serii B spółki Partex.

Spółka sprzedała w ofercie prywatnej łącznie 2.488.073 akcji, po cenie 0,60 zł za każdą akcję, pozyskując prawie 1,5 mln zł.

Środki planuje przeznaczyć na zakup specjalistycznych maszyn, które pozwolą na zwiększenie ilości produkowanych profili, zakup lub budowę magazynu przeznaczonego na składowanie towarów handlowych, a także szkolenia i rozbudowę sieci przedstawicieli handlowych.

Spółka liczy, że bogatsza o nowe wzory oferta handlowa oraz rozbudowa kanału dystrybucji w zachodniej, północnej i południowej części Polski będzie miała znaczący wpływ na poziom generowanych.

Spółka zamierza uruchomić nowy dział, który będzie zajmował się sprzedażą produktów z segmentu elektrycznego. Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z EuroBat, firmą będącą m.in. producentem baterii oraz producentem oświetlenia firmą LUXIMA.

Partex jest dystrybutorem hurtowym materiałów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, boazeria ścienna, parapety, deski i panele podłogowe, podkłady pod panele oraz wiele innych akcesoriów budowlanych, a także producentem profili aluminiowych i mosiężnych do glazury, gresu, wykładzin i progów.(PAP)

pr/ bos/

Tagi: debiut, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz