Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pekao SA planuje sprzedaż banku OJSC Unicredit Bank na Ukrainie
Pekao SA planuje sprzedaż banku OJSC Unicredit Bank na Ukrainie - poinformowali na konferencji przedstawiciele banku.

"Nasza strategia przewiduje wyjście z inwestycji na Ukrainie" - powiedział na konferencji Luigi Lovaglio, wiceprezes banku.

Pekao już pracuje nad konkretnym rozwiązaniem tej kwestii.

"To nie jest tylko rozważanie, analizujemy rynek, przygotowujemy konkretne rozwiązania" - powiedziała dziennikarzom Alicja Kornasiewicz, prezes banku. "Te same pieniądze zainwestowane w Polsce dają większy wzrost" - dodała.

Pekao SA jest jedynym właścicielem OJSC Unicredit Banku na Ukrainie.

W trzecim kwartale 2010 roku bank ten miał 10 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej zysk wynosił 4 mln zł. (PAP)

seb/ gsu/ ana/ drag/

rynek, banki, unicredit, pekao sa, polsce, sprzedaż banku, planowany
PAP
INFORMACJA
Zamieszczone na stronach internetowych portalu Money.pl materiały sygnowane skrótem PAP stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa SA z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 roku o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Money.pl na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP SA zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.