Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pekin walczy z odorem z wysypisk śmieci

0
Podziel się:

Władze chińskiej stolicy rozmieściły ponad 100 armatek strzelających
dezodorantami.

Pekin walczy z odorem z wysypisk śmieci
(D Arcy Norman/CC/Flickr)

Władze Pekinu wypowiedziały wojnę odorowi ze znajdujących się wokół miasta wysypisk. Władze chińskiej stolicy rozmieściły ponad 100 armatek strzelających dezodorantami, gdyż w miarę jak robi się cieplej, więcej śmieci zaczyna gnić - pisze Reuters.

Armaty wystrzeliwujące środek neutralizujący nieznośną woń wymyślili pracownicy jednego z wysypisk na przedmieściach Pekinu. Wcześniej władze miasta przeprosiły za dochodzący stamtąd smród i obiecały rozwiązać problem.

Do walki z odorem użyto również pochłaniaczy zapachu oraz urządzeń oddzielających gazy o nieprzyjemnym zapachu i wykorzystujące je do produkcji energii elektrycznej.

Armaty, oficjalnie nazywane _ wysokoprężnymi, dalekosiężnymi dezodorantami w spreju _ wystrzeliwują ciecz pozyskiwaną z roślin. Spryskują nią przywożone na wysypisko śmieci. Następnie śmieci są zakopywane pod pochłaniaczami zapachu, a wierzch znów spryskuje się dezodorantem.

Jednak nie wszyscy są zadowoleni. Mieszkańcy domów w pobliżu wysypiska twierdzą, że na razie nie widzą żadnych rezultatów.

_ - Za każdym razem, kiedy dochodzi do nas nieprzyjemny zapach wszyscy kaszlemy. Nawet kiedy się śpi, można obudzić się kaszląc _ - mówi jeden z nich.

Około 17 milionów mieszkańców Pekinu każdego dnia produkuje 18,4 tys. ton odpadów z gospodarstw domowych. 90 proc. tych śmieci wyrzucanych jest na 13 wysypisk wokół chińskiej stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)