Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Peru wstrząśnięte. Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych lawiny błota

0
Podziel się:

Wciąż trwają jeszcze poszukiwania 10 osób.

Peru wstrząśnięte. Co najmniej 11 ofiar śmiertelnych lawiny błota
(nicolasnova/CC BY 2.0/Flickr)

Co najmniej 11 osób zginęło pod lawiną błota i kamieni, która po ulewnym deszczu zeszła na miejscowość El Porvenir w północnym Peru - poinformowały peruwiańskie władze.

Pod zwałami ziemi znalazła się większa część tej górskiej miejscowości, a także uprawy rolne. Trwają jeszcze poszukiwania 10 osób. Ekipy ratownicze dotarły pieszo do El Porvenir, bo wszystkie drogi zostały zasypane.

Jeszcze w latach 90-tych ubiegłego stulecia większość mieszkańców El Porvenir żyła z uprawy koki, krzewu, z którego uzyskuje się kokainę. Jednak w ostatnich latach kokę wyparła kawa.

Czytaj w Money.pl
Trzęsienie ziemi w Japonii. Nadejdzie tsunami? Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera zarejestrowano w pobliżu japońskiej wyspy Honsiu.
Tragedia w Himalajach. 9 osób nie żyje Jak pisze agencja AFP, lawina zaczęła schodzić w momencie, gdy grupa wspinaczy prawie dotarła na szczyt.
Zawieszają gigantyczną inwestycję. Przez wodę Premier Peru potwierdził odroczenie budowy kopalni Conga co najmniej o dwa lata. W tym czasie rząd chce rozwiązać problem zapewnienia dostaw wody dla miejscowej ludności.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)