Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG: czas do końca br. wystarczający, by zakończyć negocjacji ws. taryfy

0
Podziel się

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ocenia, że przedłużenie do końca
2013 r. roku obecnej taryfy na sprzedaż gazu będzie wystarczające, by zakończyć proces negocjacji
nowej taryfy.

bEqOdtMB

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ocenia, że przedłużenie do końca 2013 r. roku obecnej taryfy na sprzedaż gazu będzie wystarczające, by zakończyć proces negocjacji nowej taryfy.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w decyzji z 16 września wydłużył na wniosek PGNiG obowiązywanie obecnej taryfy na sprzedaż gazu do końca 2013 roku.

"Z uwagi na przedłużające się negocjacje w sprawie nowej taryfy spółka zawnioskowała o przedłużenie do końca roku obecnie obowiązującej, by zachować prawne możliwości wprowadzenia do niej ewentualnych zmian, które mogą okazać się niezbędne w związku z trwającym procesem liberalizacji. W lipcu br. PGNiG SA złożyło wniosek o nową taryfę, która miałaby wejść w życie 1 października br. (termin obowiązywania obecnej taryfy wygasał 30 września br.)" - podało PGNiG w komunikacie.

bEqOdtMD

"Przedłużenie do końca roku uważamy za wystarczający okres, który powinien pozwolić spółce na zakończenie procesu negocjacji nowej taryfy. Chcemy przypomnieć, że przyszła taryfa musi uwzględniać zmienione zasady rozliczeń wynikające z nowego rozporządzenia taryfowego" - dodano.

PGNiG wnioskowało również o zmianę obecnie obowiązującej taryfy w celu dostosowania jej treści do postanowień zmienionej Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej operatora przesyłowego, które wejdą w życie 1 października br.

"Negocjacje dotyczące nowej taryfy trwają niezależnie od wniosku o zmianę obecnie obowiązującej taryfy i o przedłużenie okresu jej obowiązywania" - napisano w komunikacie.(PAP)

gsu/ jtt/ pad/

bEqOdtNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)