Notowania

jemen
22.04.2011 13:09

"Piątek ostatniej szansy". Znów protest

W Jemenie w stołecznej Sanie uczestnicy antyprezydenckiego protestu nazwali demonstrację "piątkiem ostatniej szansy".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Setki tysięcy zwolenników i przeciwników rządzącego od 32 lat Jemenem prezydenta Alego Abd Allaha Salaha zorganizowały wiece w całym kraju. W stołecznej Sanie uczestnicy antyprezydenckiego protestu nazwali demonstrację _ piątkiem ostatniej szansy _.

Dowódcy wojskowi, którzy przeszli na stronę opozycji, zapewniają bezpieczeństwo przeciwnikom Salaha, domagającym się w Sanie jego odejścia.

Zwolennicy szefa państwa zorganizowali przed pałacem prezydenckim demonstrację pod nazwą _ piątku pojednania _.

By uniemożliwić starcia między dwoma obozami, w stolicy rozmieszczono wojsko i policję. Demonstracje oddalone są od siebie o kilka kilometrów.

Protesty antyprezydenckie odbywają się także w Taizzie, na południowym zachodzie Jemenu. Miasto to jest teatrem prawie codziennych manifestacji organizowanych przez nie mający precedensu ruch kontestacji władzy.

Eskalacja przemocy w Jemenie. Zobacz materiał nocommentTV:

Od kiedy pod koniec stycznia w Jemenie wybuchły antyprezydenckie protesty, piątek, dzień cotygodniowych modlitw, stał się okazją do organizowania demonstracji politycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jemen;protesty;po;wypowiedzi;o;kobietach,180,0,814004.html) Jemen: Protesty po wypowiedzi o kobietach Prezydent Jemenu oburzył setki tysięcy ludzi. Zdaniem demonstrantów wypowiedź o kobietach to "gwóźdź do jego trumny".
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t89047.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/demonstranci;w;jemenie;nie;chca;negocjowac,98,0,810082.html) Demonstranci w Jemenie nie chcą negocjować Domagają się odejścia prezydenta Salaha. Protestujących popierają inne państwa arabskie.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz