Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piechociński o głosowaniu ws. sześciolatków: fatalna atmosfera

0
Podziel się

Atmosfera podczas głosowania była fatalna, nie potrafimy ze sobą rozmawiać
- powiedział PAP po głosowaniu nad referendum ws. sześciolatków prezes PSL Janusz Piechociński.
Pytany o kary dla posłów PSL, którzy złamali dyscyplinę, odpowiedział, że decyzja w tej sprawie
należy do klubu.

bEqoRyPV

Atmosfera podczas głosowania była fatalna, nie potrafimy ze sobą rozmawiać - powiedział PAP po głosowaniu nad referendum ws. sześciolatków prezes PSL Janusz Piechociński. Pytany o kary dla posłów PSL, którzy złamali dyscyplinę, odpowiedział, że decyzja w tej sprawie należy do klubu.

Sejm w piątek nie przyjął obywatelskiego wniosku o przeprowadzenie referendum ws. obowiązku szkolnego sześciolatków. Do posłów opozycji, którzy głosowali za przyjęciem wniosku dołączyło dwóch posłów PSL Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski, łamiąc tym samym dyscyplinę klubową.

"Głosowanie wcale nie odbyło się po naszej myśli. Atmosfera jest fatalna. Po raz kolejny pokazaliśmy, że rozkręcanie emocji, to jest polska specjalność. To dramatyczny wymiar. Coś niedobrego dzieje się z naszą klasą" - powiedział PAP Piechociński. "Trzeba z pokorą popatrzeć dlaczego w przestrzeni publicznej nie potrafimy ze sobą rozmawiać" - mówił.

bEqoRyPX

Pytany o posłów Kłopotka i Dąbrowskiego, którzy złamali dyscyplinę partyjną, szef PSL odpowiedział: "Nie róbmy z Gienka Kłopotka bohatera czy antybohatera tego wielkiego zamieszania. (...) Jest regulamin Sejmu. Głosiłem formułę trzech ekip: politycznej, rządowej i parlamentarnej. Klub ma pełną autonomię, będzie procedował".

W ocenie Piechocińskiego pytania zawarte we wniosku o referendum były "rozbieżne i demontowały cały system bez poważnej debaty o konsekwencjach".(PAP)

tgo/ mok/ mow/

bEqoRyQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)