Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piechociński o kandydacie PO-PSL: przyśpieszy rozwój regionu

0
Podziel się

Prezes PSL Janusz Piechociński w ostatnim dniu kampanii przed wyborami
uzupełniającymi do Senatu na Podkarpaciu zachęcał do głosowania na kandydata PO-PSL Mirosława Kawę.
Jak podkreślił, ma on za zadanie przyspieszyć rozwój regionu.

bEpOnRmJ

Prezes PSL Janusz Piechociński w ostatnim dniu kampanii przed wyborami uzupełniającymi do Senatu na Podkarpaciu zachęcał do głosowania na kandydata PO-PSL Mirosława Kawę. Jak podkreślił, ma on za zadanie przyspieszyć rozwój regionu.

W piątek, mimo posiedzenia rządu, Piechociński przyjechał do Mielca na konferencję prasową podsumowującą kampanię Kawy.

Według szefa PSL Kawa jest człowiekiem doświadczonym, przedsiębiorczym, o wielkich kwalifikacjach i umiejętnościach, sprawdzonych w praktyce. "Ma swoją wizję" - podkreślił.

bEpOnRmL

Piechociński chwalił kandydata za aktywność w kampanii wyborczej, przede wszystkim za wiele spotkań z mieszkańcami, "nie dla wygrywania dla siebie, ale dla regionu". "Ta ziemia zasługuje na senatora, który rozumie, że najważniejsze nie jest tylko opowiadać i składać deklaracje" - powiedział wicepremier.

Kandydat na senatora podziękował w trakcie konferencji wszystkim zaangażowanym w kampanię. "Praca z ludźmi jest tym motywatorem, który pozwala sądzić, że wynik wyborczy w wyborach uzupełniających będzie dla nas dobry" - ocenił.

W kampanii Kawa zapowiadał m.in., że w Senacie chciałby zająć się działaniami państwa w sprawie ochrony przeciwpowodziowej; mówił też o możliwościach dla małych przedsiębiorców, płynących z nowej unijnej perspektywy finansowej.

Wybory w okręgu nr 55 na Podkarpaciu odbędą się w powiatach: dębickim, kolbuszowskim, mieleckim, ropczycko-sędziszowskim i strzyżowskim.

bEpOnRmR

Stały się konieczne, gdy pod koniec maja dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Zmianę na fotelu marszałka poprzedziło odwołanie z tego stanowiska Mirosława Karapyty, który kierował koalicją PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

W niedzielę zmierzy się ze sobą siedmioro kandydatów. Oprócz Kawy o mandat zabiegają także Zdzisław Pupa (PiS), Kazimierz Ziobro (SP), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).(PAP)

mjk/ par/ jbr/

bEpOnRnm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)