Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piechociński o rekonstrukcji rządu: kalendarz polityczny wskazuje na zimę

0
Podziel się:

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński nie spodziewa się
ewentualnej rekonstrukcji rządu przed feriami zimowymi. Za dużą wagę przywiązujemy do personaliów -
podkreślił w środę na konferencji prasowej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie).

bEDyQGPV

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński nie spodziewa się ewentualnej rekonstrukcji rządu przed feriami zimowymi. Za dużą wagę przywiązujemy do personaliów - podkreślił w środę na konferencji prasowej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie).

Polityk wziął udział w otwarciu Baltic Business Forum.

Lider PSL pytany o zapowiedzi przeglądu resortów w listopadzie, odparł: "Spodziewam się, że pan premier zabrał kilku ministrów w podróż do Afryki, więc będzie mieć okazję ich dodatkowo ocenić na pokładzie samolotu".

bEDyQGPX

"W mojej ocenie dziś gospodarka jest najważniejsza, my za dużą wagę przywiązujemy do personaliów" - zaznaczył.

"Jak znam kalendarz polityczny, to wygląda to mniej więcej tak: październik - prace nad budżetem. W międzyczasie opozycja pewnie odpali ze dwa czy trzy wnioski o wotum nieufności. (...) Później mamy grudzień - to jest Barbórka, mikołajki, po drodze andrzejki były. Później Boże Narodzenie, sylwester. Kiedy popatrzymy, że prace nad budżetem skończą się w przyszłym roku w styczniu, to znając pragmatyzm premiera Donalda Tuska (...) wydaje mi się, że najlepszym czasem będą ferie zimowe" - mówił polityk.

Zastrzegł przy tym, że nie uzgadniał tej wypowiedzi z premierem. "Widzieliśmy się we wtorek na Radzie Ministrów i nie wykazywał determinacji, że tak bardzo szybko któregoś z ministrów z puli PO zmieni albo nie zmieni" - dodał Piechociński.

Jak mówił, ten "ciągły, nieustający taniec kandydatów na kandydatów, jeszcze trochę potrwa".

bEDyQGQd

W ubiegłym tygodniu rzecznik rządu Paweł Graś zapowiedział, że w listopadzie odbędzie się zapowiedziany przez premiera przegląd resortów.

"Zgodnie z zapowiedzią pana premiera w listopadzie, czyli na półmetku tej kadencji, zostanie dokonany przegląd resortów. Ministrowie zostaną +odpytani+, rozliczeni z realizacji zarówno pierwszego expose pana premiera, jak i drugiego. Zostaną też +przepytani+ z planów na drugą część kadencji" - mówił. Na tej podstawie ewentualnie zapadną personalne decyzje - dodał rzecznik rządu.

Premier Tusk pytany na początku września o rekonstrukcję rządu, mówił, że kwestia ta pojawi się w okolicach półmetka obecnej kadencji. (PAP)

epr/ son/ as/

bEDyQGQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)