Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piechociński: propozycje zmian w Ordynacji podatkowej na przełomie roku

0
Podziel się

Na przełomie roku resort gospodarki przedstawi propozycje zmian w Ordynacji
podatkowej - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński (PSL).

bEpWgVLV

Na przełomie roku resort gospodarki przedstawi propozycje zmian w Ordynacji podatkowej - zapowiedział we wtorek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński (PSL).

"Za chwilę, na przełomie roku, pokażemy Ordynację podatkową napisaną z punktu widzenia przedsiębiorcy i podatnika, a nie poborcy podatków. To wywoła sporo emocji, ale dorośliśmy do tego, żeby nie tylko oszczędzać, ale przede wszystkim zarabiać" - powiedział Piechociński w TVP1.

Biuro prasowe resortu gospodarki wyjaśniło PAP, że ministerstwo proponuje nowe podejście do Ordynacji podatkowej w odniesieniu do PIT. "Chcemy zmienić filozofię ujmowania gospodarstwa domowego jako jednostki rozliczającej podatek. Proponujemy zmianę sposobu kwalifikacji dochodów i kosztów podatkowych" - napisano w komunikacie przesłanym PAP.

bEpWgVLX

Napisanie nowej Ordynacji podatkowej oraz ulepszenie systemu stanowienia prawa zaproponował wiosną tego roku prezydent Bronisław Komorowski w ramach Forum Debaty Publicznej, poświęconej konkurencji mikro, małych i średnich firm. Prezydent powiedział, że jego zdaniem potrzebne jest absolutne uproszczenie systemu podatkowego. Wyjaśnił, że proste podatki są fundamentem ładu gospodarczego. "W pełni popieram i będziemy starali się działać na rzecz stworzenia nowej przejrzystej Ordynacji podatkowej" - poinformował wówczas.

Przygotowanie nowej Ordynacji podatkowej, która zastąpi obecną - nowelizowaną wiele razy - ustawę postulują specjaliści od prawa podatkowego oraz przedsiębiorcy. Ich zdaniem jest ona aktem nieprzyjaznym firmom. Nawet resort finansów przyznawał, że obecne przepisy są ułomne, a w krytyce pod ich adresem może być dużo prawdy. (PAP)

mmu/ je/ as/

bEpWgVMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)