Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pięcioro zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Gorzowa Wlkp.

0
Podziel się:

Miejska Komisja Wyborcza w Gorzowie Wielkopolskim zarejestrowała
pięcioro kandydatów na prezydenta tego miasta - poinformował PAP wiceprzewodniczący komisji Gracjan
Pawlak.

Miejska Komisja Wyborcza w Gorzowie Wielkopolskim zarejestrowała pięcioro kandydatów na prezydenta tego miasta - poinformował PAP wiceprzewodniczący komisji Gracjan Pawlak.

Termin rejestracji kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów mija w środę o północy. Ich rejestracji mogą dokonać jedynie komitety, które wcześniej zarejestrowały listy kandydatów na radnych w przynajmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie.

W Gorzowie ten wymóg spełniło sześć komitetów, kandydatów na prezydenta jest pięcioro, gdyż SLD oficjalnie poparł obecnego prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka, który startuje z własnego komitetu. Jędrzejczak jest także "jedynką" Sojuszu do sejmiku z okręgu obejmującego miasto i powiat ziemski Gorzów oraz powiat strzelecko-drezdenecki.

Kandydatką PO jest przewodnicząca Rady Miasta Krystyna Sibińska, z wykształcenia inżynier budownictwa. Sibińska od sześciu lat kieruje wydziałem rozwoju gospodarczego w Urzędzie Gminy Witnica. Od 2008 r. przewodniczy także gorzowskiej Radzie Miasta. "Tylko konkrety" - z takim hasłem idzie do tegorocznych wyborów samorządowych.

Komitet wyborczy PiS zarejestrował posłankę Elżbietę Rafalską. Rafalska ukończyła gorzowską AWF. Na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła studia podyplomowe. Była dyrektorem wydziału spraw społecznych Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie i wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Zasiadała w Senacie, a od 2006 do 2007 r. była wiceministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Hasło jej programu wyborczego to "Przywróćmy miastu blask. Dla Gorzowa warto!".

Po raz pierwszy kandydata na prezydenta wystawiło gorzowski PSL. Jest nim Hubert Piotr Beda, absolwent wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Mieszka w Gorzowie, prowadzi firmę BHP. Praca, edukacja, sport - to trzy filary programu PSL dla Gorzowa Wielkopolskiego.

Pod hasłem "Gorzów twój i mój" o reelekcję ubiega się prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak (bezpartyjny), który rządzi miastem od 1998 roku, z zawodu nauczyciel - absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Był współzałożycielem SdRP oraz pełnomocnikiem założycielem SLD, posłem I, II i III kadencji oraz radnym sejmiku woj. lubuskiego.

O fotel prezydenta Gorzowa powalczy także inny kandydat niezależny, gorzowski radny Artur Radziński, absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prowadzi w Gorzowie biuro nieruchomości. Hasło wyborcze Radzińskiego to "Dobro Gorzowa jest najważniejsze". W poprzednich wyborach dostał się do rady z komitetu Tadeusza Jędrzejczaka. (PAP)

mmd/ la/ gma/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)