Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwszoligowy sędzia piłkarski zatrzymany przez policję

0
Podziel się

Pierwszoligowy sędzia piłkarski z Małopolski został zatrzymany przez
dolnośląskich policjantów w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

bEioEWmt

Pierwszoligowy sędzia piłkarski z Małopolski został zatrzymany przez dolnośląskich policjantów w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Jak powiedział PAP w piątek Kamil Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 39-letni sędzia został zatrzymany w Krakowie, a następnie przewieziony do Wrocławia. "Mężczyzna jeszcze w piątek zostanie doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie" - dodał policjant.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G. i szefowi szkolenia sędziów Stanisławowi Ż.

bEioEWmv

3 kwietnia ub. roku wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha na 3,5 roku.

Natomiast we wrześniu ub.r. na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł kielecki sąd skazał b. trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny. Wyrok ten nie jest prawomocny i zapadł bez procesu - obaj oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i zgodzili na dobrowolne poddanie się karze. Obaj mają również zakaz zajmowania stanowisk związanych z profesjonalnym sportem - Dariusz W. przez trzy lata, a Andrzej W. przez rok. (PAP)

mic/ pz/ jra/

bEioEWmW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)