Notowania

dreamliner w polsce
02.11.2011 20:56

Pierwszy Dreamliner w Polsce za rok

Kolejne przesunięcie terminu dostaw samolotów ze strony Boeinga. LOT będzie pierwszym europejskim odbiorcą tego typu maszyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)

O tym terminie poinformował prezes spółki Marcin Piróg. Jest to kolejne przesunięcie terminu dostaw samolotów ze strony Boeinga. LOT będzie pierwszym europejskim odbiorcą tego typu maszyn.

_ - Dostaliśmy ostatnio nowe daty dostaw naszych Dreamlinerów. Pierwszy Boeing 787 będzie w IV kwartale 2012 r. Pierwsze trzy maszyny mają dotrzeć w ciągu dwóch miesięcy _ - powiedział dziennikarzom Piróg.

Wcześniej kwiecień 2012 r. był podawany jako data dostawy dla PLL LOT tego najnowocześniejszego samolotu świata. W czerwcu br. samolot przyleciał na kilka godzin do Polski z Le Bourget pod Paryżem, gdzie uczestniczył w pokazie lotniczym.

_ - Dobra wiadomość jest taka, że nasz pierwszy samolot jest już na linii produkcyjnej, mamy nr 61. Jest to egzemplarz, który nie będzie poprawiany, ponieważ pierwsze sztuki, które zeszły z produkcji przed certyfikacją, musiały wrócić, gdyż certyfikacja zakładała pewną ilość rzeczy, które należało poprawić. Nasz samolot będzie jednym z pierwszych, które od początku są produkowane tak, jak należy _ - powiedział Piróg.

B787 jest niezbędny, aby spółka mogła się dalej rozwijać. Przewoźnik chce w przyszłym roku uruchomić rejsy z Warszawy m.in. do Tokio i Pekinu.

_ - Wymiana naszej floty będzie następowała dosyć szybko, w ciągu pierwszej połowy 2013 r. powinniśmy wyjść już kompletnie z samolotów 767 _ - powiedział Piróg. We flocie PLL LOT jest pięć 767.

LOT będzie pierwszą europejską linią, która będzie miała te najnowocześniejsze samoloty pasażerskie w swojej flocie. Przewoźnik czeka na osiem samolotów Boeing 787 Dreamliner.

W zamówionych przez PLL LOT samolotach będą dostępne trzy klasy pasażerskie: biznes, z 18 fotelami rozkładanymi do pozycji leżącej, premium economy, mieszcząca 21 foteli oraz klasa ekonomiczna z 213 fotelami. Samolot na ogonie będzie miał namalowanego żurawia na granatowym tle (symbol LOT), a pod nim biało-czerwoną flagę.

Polski przewoźnik w kolejce oczekujących na te samoloty jest na ósmej pozycji. Pierwszą linią lotniczą, która otrzymała maszynę, jest japońska ANA. Pod koniec października Dreamliner wykonał pierwszy lot komercyjny. Cztery godziny i osiem minut po starcie z Tokio maszyna japońskich linii All Nippon Airways wylądowała w Hongkongu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t96697.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pierwszy;dreamliner;lot-u;-;za;rok,145,0,789905.html) Pierwszy Dreamliner LOT-u - za rok Polskie linie dostaną samolot Boeinga jako pierwsze w Europie. Obsłuży on połączenia długodystansowe m.in. do Azji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t96699.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pierwszy;komercyjny;lot;dreamlinera,74,0,951626.html) Ten lot to przywilej. Pierwszy taki na świecie Cztery godziny i osiem minut po starcie z Tokio maszyna japońskich linii All Nippon Airways wylądowała w Hongkongu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t98326.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/byly;minister;na;czele;lot-u,7,0,900103.html) Nowy prezes LOTU-u powstrzyma strajk? Zbigniew Rapciak jest też prezesem spółki Polskie LNG i zasiada w radzie nadzorczej Poczty Polskiej.
Tagi: dreamliner w polsce, dreamliner, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz