Notowania

pjn
09.04.2011 16:46

Pierwszy zjazd młodych sympatyków PJN

Spotkanie miało charakter warsztatów i wykładów. Były też spotkania z politykami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których młodzież miała okazję spotkać się z politykami PJN i wysłuchać wykładów m.in.: europosła Pawła Kowala i wiceszefowej klubu PJN Elżbiety Jakubiak.

Swoje wykłady na temat pt. _ Polska Obywatelska _, _ Jakiej chcesz Polski? - Perspektywy dla młodych _, _ Politka Zagraniczna _, _ Perspektywa dla Polski _ wygłosili: Paweł, Kowal, Elżbieta Jakubiak, poseł PJN Paweł Poncyliusz, szefowa PJN Joanna Kluzik-Rostkowska.

W trakcie spotkania w Sejmie politycy PJN złożyli w towarzystwie młodzieży kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. _ - Ufundowaliśmy tę tablicę, aby upamiętnić tamto tragiczne wydarzenie _ - powiedziała Jakubiak. Dodała, że niezależnie od opcji politycznych, ludzie, którzy zginęli pod Smoleńskiem mieli ogromny wkład w budowę Polski.

Jakubiak podkreśliła w swoim referacie, że największym wyzwaniem dla Polski jest wsparcie rodziny. _ - Proponujemy obniżenie podatków dla rodzin. Chcemy, aby rodzina była traktowana jak małe przedsiębiorstwo, z uwzględnieniem ilości członków rodziny _ - zaznaczyła. Podkreśliła, że wsparcie rodziny jest ważne, ponieważ Polska nie może sobie pozwolić na pogłębienie kryzysu demograficznego.

Wiceszefowa PJN poinformowała, że klub przygotował kilka pytań dla obywateli m.in.: _ Czy jesteś za zmniejszeniem liczby posłów o połowę _, _ Czy jesteś za wprowadzeniem podatku liniowego 3x 19 _, _ Czy chcesz niskich podatków dla rodzin uwzględniających liczbę dzieci w rodzinie _. _ Odpowiedzi na pytania można przesłać na specjalnego maila PJN. - Chcieliśmy w ten sposób stworzyć własny sondaż i dowiedzieć się, jacy są dzisiejsi Polacy _ - zaznaczyła.

Spotkanie zostało zorganizowane po to, aby młode pokolenie dowiedziało się czegoś więcej o programie PJN. _ - Zależy nam na dialogu z młodzieżą. Mam nadzieję, że tego typu spotkanie będzie tradycją _ - podkreślił Paweł Poncyljusz.

_ - Chcemy wprowadzenia bezpośredniego wyboru starosty, marszałków województw oraz upowszechnienia referendów - zwłaszcza tych lokalnych, co według niego pozwoli, aby obywatele sami mogli decydować o ważnych dla nich sprawach. Proponujemy także, aby dopuścić do głosowania osoby, które ukończyły 16 lat. Jedynym warunkiem byłoby zdanie specjalnego egzaminu z obywatelstwa _ - mówił Paweł Poncyliusz.

Z kolei eurosposeł Kowal podkreślił, że aktualnie Polska ma zbyt _ rozproszoną _ politykę zagraniczną. - _ Jest wiele zbędnych nieporozumień między rządem, a opozycją. Polska nie może sobie na to pozwolić, bo stawia to nas na przegranej pozycji wobec takich krajów jak np. Rosja _ - stwierdził. Zaznaczył, że należy brać przykład z takich krajów jak Francja czy Niemcy.

_ - We Francji nikt nie krytykuje prezydenta Nicolasa Sarkozego za jego poczynania w polityce zagranicznej. Podobnie jest w Niemczech, gdzie nawet opozycja nie pozwala sobie na zarzuty wobec kanclerz Angeli Merkel. W Polsce jest odwrotnie _ - mówił.

Kluzik-Rostowska w czasie wystąpienia przypomniała młodzieży powstanie klubu oraz namawiała ich do zajmowania się polityką. _ - Do tego zawodu potrzebne są determinacja, odwaga, cierpliwość. To, że zjawiliście się dzisiaj, świadczy o posiadaniu przez was tych cech _ - zaznaczyła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t79464.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;o;pjn;trzeba;maszerowac;dlugo,210,0,801746.html) Kowal o PJN: Trzeba maszerować długo Europoseł uważa, że w polskiej polityce jest miejsce dla takiego ugrupowania jak Polska Jest Najważniejsza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t135738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bielan;nie;chcialem;wrocic;do;pis,150,0,797590.html) Bielan: Nie chciałem wrócić do PiS Europoseł został wyrzucony z szeregów PJN, mówi, że jest tym zaskoczony.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;zyskuje;pis;traci,121,0,790137.html) Sondaż: PO zyskuje, PiS traci Na Platformę obywatelską chce głosować 38 procent badanych, na Prawo i Sprawiedliwość 27 procent.
Tagi: pjn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz