Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pietras został wiceministrem finansów

0
Podziel się:

Jarosław Pietras został w poniedziałek
oficjalnie odwołany z funkcji sekretarza stanu w Urzędu Komitetu
Integracji Europejskiej (UKIE) i - z dniem 1 kwietnia - powołany
na sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowało
Centrum Informacyjne Rządu.

Jarosław Pietras został w poniedziałek oficjalnie odwołany z funkcji sekretarza stanu w Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej (UKIE) i - z dniem 1 kwietnia - powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Pietras pozostaje jednak sekretarzem Komitetu Integracji Europejskiej (KIE) i wiceprzewodniczącym Komitetu Europejskiego Rady Ministrów (KERM).

Komitet Integracji Europejskiej zajmuje się w rządzie planowaniem i koordynacją polityki Polski jako członka UE. Jego pracami kieruje obecnie minister spraw zagranicznych Stefan Meller, a w skład tego Komitetu wchodzą ponadto ministrowie: spraw wewnętrznych, finansów, sprawiedliwości, gospodarki, pracy i polityki socjalnej, rolnictwa i gospodarki żywnościowej. W posiedzeniach Komitetu może też brać udział prezes NBP.

Urząd Komitetu Integracji Europejskiej jest organem wykonawczym KIE.

Natomiast Komitet Europejski Rady Ministrów koordynuje polską politykę europejską; w jego skład wchodzą wiceministrowie poszczególnych resortów. Skład KERM odzwierciedla skład Rady Ministrów i jest uprawniony do podejmowania decyzji w kwestach związanych z członkostwem Polski w UE.(PAP)

bba/ la/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)