Notowania

wiadomości
24.04.2013 13:40

Piotr Czyż nowym dyrektorem Centrum Projektów Informatycznych

Michał Boni, minister cyfryzacji i administracji powołał Piotra Czyża na stanowisko dyrektora Centrum Projektów Informatycznych. Według środowego komunikatu Ministerstwa, Czyż zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Boboli, która zostanie doradcą ministra.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Michał Boni, minister cyfryzacji i administracji powołał Piotra Czyża na stanowisko dyrektora Centrum Projektów Informatycznych. Według środowego komunikatu Ministerstwa, Czyż zastąpi na tym stanowisku Agnieszkę Boboli, która zostanie doradcą ministra. *

"Bardzo dziękuję Agnieszce za nieoceniony wręcz wkład w przygotowanie dokumentów programowych związanych z informatyzacją i dokładnie przygotowanie projektów naprawczych, dzięki którym uzyskaliśmy zaufanie Komisji Europejskiej i odzyskaliśmy pieniądze unijne. Bardzo bym chciał, aby była bliżej ministerstwa, jako doradca" - oświadczył minister Michał Boni.

Minister powołał na stanowisko dyrektora CPI Czyża, przygotowując przejście Centrum do technicznej realizacji poszczególnych projektów.

"CPI staje się instytucją realizującą projekty, dlatego potrzeba kogoś o dużym doświadczeniu menedżerskim. Piotr Czyż takie doświadczenie posiada, a jego dotychczasowy sposób pracy pokazuje, że w bezpośredniej realizacji - nawet trudnych projektów - jest osobą konsekwentną i skuteczną w działaniu" - uzasadnił wybór nowego dyrektora CPI minister cyfryzacji i administracji.

Agnieszka Boboli pełniła funkcję dyrektorki CPI od 2012 r., gdy zastąpiła Tomasza Jeruzalskiego. W latach 1991-1995 pracowała jako pełnomocnik ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej ds. informatyzacji. W latach 1995-1997 była doradcą ministra sprawiedliwości, przez kolejne dwa lata pracowała jako zastępca dyrektora departamentu informatyki BGŻ SA. Kierowała ogólnopolskimi projektami informatycznymi. Jest założycielką i wieloletnim członkiem ISACA - Stowarzyszenia do spraw audytu i kontroli systemów informatycznych.

Piotr Czyż w latach 2008-2012 był dyrektorem Pionu IT, członkiem zarządu a wcześniej dyrektorem Departamentu Aplikacji i Rozwoju Oprogramowania w LINK 4 TU S.A. W latach 2005-2008 pracował jako kierownik projektów w PZU SA., wcześniej pełnił funkcję analityka systemowego/lidera zespołu w Credit Suisse Life and Pensions, Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz konsultanta ds. systemów biznesowych i testera aplikacji w Commercial Union Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie S.A. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Warszawskiej a także Wydziału Elektroniki, Automatyki, Robotyki i Informatyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Quebec a Montreal. (PAP)

pj/abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz