Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci praw autorskich na czarnej liście. Bez konsekwencji

0
Podziel się:

USA ponownie umieściły Rosję i Chiny na dorocznej liście państw z najgorszymi notowaniami w dziedzinie zapobiegania piractwu praw autorskich.

Piraci praw autorskich na czarnej liście. Bez konsekwencji
(Trebaffetti/iStockphoto)
bELwSMjV

USA ponownie umieściły Rosję i Chiny na dorocznej liście państw z najgorszymi notowaniami w dziedzinie zapobiegania piractwu praw autorskich i innej własności intelektualnej - oświadczył Urząd Pełnomocnika ds. Handlu Zagranicznego USA (USTR).

Na tej samej liście znalazły się Argentyna, Kanada i Indie, a także Algieria, Chile, Indonezja, Izrael, Pakistan, Tajlandia, Ukraina i Wenezuela.

Owa lista nie pociąga za sobą żadnych sankcji, lecz ma - w intencji autorów - zawstydzić rządy i skłonić je do rozprawienia się z piractwem i podróbkami, do unowocześnienia ustawodawstwa w dziedzinie ochrony praw autorskich.

bELwSMjX

To 16. z rzędu rok Rosji na tej liście według danych amerykańskiej grupy biznesowej - International Intellectual Property Alliance. Chiny są na tej liście po raz ósmy z rzędu.

O piratach czytaj więcej w Money.pl
Piraci debatują w Czechach. Chcą do polityki W czeskiej Pradze drugi dzień obrad Międzynarodówki Pirackiej. Uczestniczą w nich założyciele ruchu pirackiego Szwed Rick Falkvinge i brytyjski pisarz Cory Doctorow.
To tam zjadą się piraci z całego świata W Pradze spotkają się przywódcy ponad dwudziestu partii pirackich z całego świata.
Partia Piratów szokuje. Małpują Palikota W nowym sondażu niemiecka Partia Piratów wyprzedziła Zielonych i awansowała po raz pierwszy na trzecie miejsce - za CDU/CSU i SPD.
bELwSMky
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)