Notowania

wiadomości
19.04.2013 13:24

PiS apeluje do SDP o debatę nt. przyszłości Polski i UE

Prawo i Sprawiedliwość apeluje do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o debatę na temat roli polskich mediów w kreowaniu polityki zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej i Polski w niej - poinformowali w piątek posłowie tej partii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawo i Sprawiedliwość apeluje do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o debatę na temat roli polskich mediów w kreowaniu polityki zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej i Polski w niej - poinformowali w piątek posłowie tej partii. *

"Parlamentarny zespół ds. zrównoważonego rozwoju Europy zwraca się z apelem do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o debatę w zakresie przyszłości, roli i etyki polskich mediów w kreowaniu polityki zrównoważonego rozwoju Europy" - powiedział poseł PiS Jan Szyszko w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Według niego obecnie mamy do czynienia z sytuacją, w której "z jednej strony UE ma znamiona kryzysu, a z drugiej ginie państwo polskie". "Ginie państwo, które powinno odgrywać dość poważną rolę w jednoczącej się Europie z uwagi na swoje przebogate zasoby energetyczne, niezniszczone środowisko" - powiedział.

Konieczna jest "poważna debata na temat budowania silnej Europy z silną Polską w jej strukturach" - przekonywał Mariusz Orion Jędrysek (PiS). Według niego debata ta powinna dotyczyć m.in. kwestii energetycznych, w tym wykorzystywania zasobów gazu łupkowego, w które - mówił - bogata jest Polska i inne kraje UE.

"Nasz apel jest związany z tym, że traktujemy państwa jako partnerów w dyskusji o Polsce. Bywały środowiska, które traktowały media jako przeciwników. My do takich do takich środowisk nie należymy. My chcemy rozmawiać o Polsce za 10, 20, 30 lat" - powiedział Jan Dziedziczak (PiS). Jak tłumaczył, media to nie tylko recenzenci i obserwatorzy działań polityków, ale "czwarta władza", która odpowiada za kształt zmian naszego kraju. (PAP)

mzk/ son/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz